Wpis z mikrobloga

  • 132
@LoginZajetyPrzezKomornika: To jest niesamowite, jak PiS będąc u władzy pomimo wielu afer, przekrętów i złych decyzji wciąż trzymał poparcie powyżej 30%, a od czasu gdy ów władzę stracił to poparcie kompletnie im się rozsypało.
  • Odpowiedz
a od czasu gdy ów władzę stracił to poparcie kompletnie im się rozsypało.


@Koziom: Polska po wyborach się nie skończyła, Niemcy jej nie najechały i nie rozebrały pod przywództwem Her Tuska z rogami i trzęsącą ręką, podniesiony socjal i inne świadczenia są regularnie wypłacane, a co najważniejsze, w końcu stworzono warunki, żeby Kaczyński i reszta hołoty mogli odpiąć wrotki i zacząć nieskrępowanie bełkotać, co naprawdę myślą i jak mają w poważaniu
  • Odpowiedz
@fizyk20: Coś wg Ciebie jest nie tak z zastosowanym ów zaimkiem?

ów

«zaimek towarzyszący rzeczownikowi, wyróżniający kogoś lub coś spośród innych, np. Oto ów znajomy., będący określeniem tego, o czym była mowa, np. Dużo jak na owe czasy podróżował., lub występujący w zdaniu nadrzędnym, z którym się wiąże zdanie określające, np. Od łąk wionął ów zapach, jaki wydziela skoszona trawa.»

https://sjp.pwn.pl/sjp/ow;2497336.html
  • Odpowiedz
@Koziom ci co głosowali na PiS to głosują na wygranych. Po co głosowali na PiS? Żeby powiedzieć "ja na nich głosowałem i wygrali". Jak jakaś drużyna piłkarska. Czemu tyle osób nagle zaczyna interesować się skokami, siatkówką, wyścigami, bilardem, rzutkami? Bo akurat Polska wygra. Od wielu lat nie słyszałem nic o skokach, a kręcę kiedyś była małyszomania.

Jak przegrali, to stracili ten atut. Teraz mogą powiedzieć tylko "po co głosować na przegranych"?
  • Odpowiedz
Po co głosowali na PiS? Żeby powiedzieć "ja na nich głosowałem i wygrali".


@mk321: Osobiście NIGDY nie słyszałem takiej argumentacji, a miałem do czynienia z wieloma jednostkami "oczarowanymi" bredniami propagandy PiSowskiej, a głównym ich argumentem było wgrane im zapewnienie, że Polska będzie tylko bezpieczna pod ich rządami (finansowo i kulturowo). Znakomita część ludzi ma dalej postsowieckie myślenie (przenoszone dalej na młodsze pokolenie) i "silna", i scentralizowana ręka to jest to, co
  • Odpowiedz
Osobiście NIGDY nie słyszałem

@LoginZajetyPrzezKomornika: A ja BARDZO często słyszałem, w pięknej malowniczej wsi na Podkarpaciu. "Wszyscy, których znam, głosowali na PiS, w największej telewizji powiedzieli, że wygrał PiS, więc to, że RZĄDZI ktoś inny, to zamach stanu".

Tutaj statystyka nie ma znaczenia, logika jest kompletnie pomijana. "Chłopski rozum" wygrywa, nie tylko wśród "chłopów".
  • Odpowiedz
@Koziom bo głównie chodziło o socjal i TVPiS. Koalicja utrzymała socjal, a nawet go zwiekszyła i przejęła TVP i skończyła się ogólnodostępna propaganda. Ludziom nie chce się szukać Republiki, a Trwam mimo, że jest na naziemnej to jest zbyt niszowa by wszyscy się tam przenieśli. Został sam twardy elektorat, dla którego Tusk to diabeł wcielony, a Jarosław to zbawiciel.
  • Odpowiedz