Wpis z mikrobloga

Czy jest po co wracać do Polski z pół milionem złotych i bez wyższego wykształcenia? Elektryk z USA, 27 lat


@luk96: to zależy... pół bańki to obecnie nie jest jakoś specjalnie dużo, na dom nie starczy, max na mieszkanie.
Jak jesteś ogarnięty to rozkręcisz w PL firmę i będziesz żył na przyzwoitym poziomie, z mniejszym ryzykiem niż w USA że zbankrutujesz po przypadkowej wizycie w szpitalu no i ryzyko że w
@luk96: jako elektryk z doświadczeniem i tak będziesz zarabiać lepiej niż spora część ludzi w polsce po kierunkach humanistycznych czy jakichś zarządzaniach.
@BornToDie69: a w stanach niby nie? Zdajesz sobie sprawę ile stref klimatycznych przechodzi przez ten kraj?
Przecież jeśli mieszka na północnym wschodzie to ma pogodę taką sama jak w centralnej europie
@luk96: Chłopie nie, z takimi oszczędnościami to zaraz zobaczysz jak ich nie będzie... Przynajmniej półmiliona dolarów obecenie to sensowna poduszka na powrót. Zostań gdzie jesteś
via Android
  • 0
@armadillo77 a jest sens coś kupować i szukać w Polsce powiatowej? W wieku 18-20 lat mieszkałem w dużym wojewódzkim mieście i doszedłem do wniosku że takie duże miasta to nie dla mnie.
via Android
  • 0
@armadillo77 no właśnie chce daleko do centrum, aczkolwiek 50m2 to wydaje mi się minimum. To mi się właśnie podoba w amerykańskich miastach. Dużo przestrzeni a w gdy mieszkałem w Krakowie to wszędzie tłumy, wszędzie ciasno, korki, komunikacji publicznej nienawidze. Dlatego bardziej myślę o jakimś mieście powiatowym, na spokojniej
@luk96: To zależy od wielu czynników i Twoich oczekiwań. Na pewno jak jesteś dobry w swoim fachu to nie będziesz miał problemów ze znalezieniem fajnej i dobrze płatnej pracy w Polsce. Jak masz tu znajomych i rodzinę, to kolejny plus. Zawsze w Polsce będziesz u siebie, a nie w gości w innym kraju. Także plusy zawsze są. Minusem może być różnica w zarobkach, bo jedna USA to inna liga póki co.
Czy jest po co wracać do Polski z pół milionem złotych i bez wyższego wykształcenia?


@luk96: Pewnie, że tak. Za 100k USD kupisz sobie w powiatowym jakieś 2-pokojowe mieszkanko, za 20k USD sobie je wykończysz, pozostałe 4k USD zainwestujesz w jakiś nowoczesny samochód np. Audi A4 B6 no i pozostaje tylko znaleźć pracę. Ale bez zmartwień - teraz w Polsce jest sporo fabryk, które zatrudniają od ręki, jak dobrze poszukasz i