Wpis z mikrobloga

#kanalzero #bekazlewactwa

27letnie Seicento z silnikiem 1.0 jest bardziej szkodliwe niż Dodge Ram z silnikiem 5.0 bo Fiat ma stare klocki hamulcowe które wytwarzają pył.

Anna Maria Żukorwin-Mikke
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bartman28 @srt333 @77023: Ciężko mi bronić tę panią, ale w tym wypadku jest duża szansa, że ma rację. Na dowód przytoczę odpowiedź AI.

Problem ze starymi samochodami jest taki, że często ich systemy nie działają poprawnie i są przestarzałe. Wówczas głównym źródłem zanieczyszczeń może być, na przykład, niedopalone paliwo, które jest znacznie bardziej szkodliwe niż zwykłe spaliny. Oczywiście Dodge Ram nie jest dobrym zamiennikiem dla takiego pojazdu, ale
Bestiariusz - @bartman28 @srt333 @77023:  Ciężko mi bronić tę panią, ale w tym wypadk...

źródło: obraz_2024-02-09_231850646

Pobierz
  • Odpowiedz
@Bestiariusz katalizatora może nie mieć każdy samochód po pierwszej jego awarii, niedopalać paliwa może każdy samochód po pewnym przebiegu (jeśli się ignoruje błędy i objawy).
Za to większy, cięższy samochód ZAWSZE będzie uwalniał więcej pyłów z hamulców i opon.
  • Odpowiedz
@77023: prawo może dzisiaj każdy skończyć, także Rzukoska. Szczególnie, że niektórzy wykładowcy są wprost zachwyceni, jak powtarzasz bezmyślnie wyryte na blachę słowa, których nawet nie rozumiesz, a kobiety akurat co do zasady mają duzo większą latwosc w uczeniu się na pamięć, więc nie jestem tym specjalnie zdziwiony, że skończyła prawo.
  • Odpowiedz
@Bestiariusz mamy teraz zalew informacji w związku z SCT, elektryfikacją itp. Obie strony przytaczają różne argumenty. Jedni twierdzą że główne zanieczyszczenie to pyły, i tutaj rzeczywiście większe pojazdy generują więcej. Inni że tlenki azotu, a wiadomo że najwięcej generują diesle.
Tak naprawdę pewnym można być tylko że:
-diesel kopci bardziej niż benzyna, benzyna bardziej niż LPG.
-większy samochód generuje i podnosi więcej pyłów (i zajmuje więcej miejsca w miastach)

Gadałem z
  • Odpowiedz