Wpis z mikrobloga

co byście zrobili tak z ciekawości?
zaprowadziłem auto do mechanika, trzeba było zrobić:

wymiana alternatora
wymiana poduszek amortyzatorów
śruby od wydechu wypaliło i kazałem powymieniać

Główna usterka jest taka że leci olej pod silnikiem oraz ubywa mi płynu od chłodzenia od dawna, kazałem mu poszukać wycieku i jak się uda to ten ubytek płynu, chociaż wiedziałem że będzie ciężko to zlokalizować bo sam długo szukałem, wymieniłem nagrzewnice, wymieniłem zbiornik wyrównawczy bo był pęknięty ale nadal #!$%@? płyn i olej leje się pod silnikiem z dolnych partii

dzwoni po 1 dniu i mówi że umył silnik i nie widzi skąd to leci, tak samo z płynem chłodzącym - nie może zlokalizować. Powiedziałem ok zostawiamy to i działamy resztę

po 3 dniach dzwoni że auto gotowe i pytam ile za to, a ten że 1500pln XDD, #!$%@? dostanie 1500

sam już robiłem te poduszki u siebie na podwórku, zajęło mi to bez sprzętu i kanału jakieś 2-3h, amatorowi
alternator wymienia się w 30-40 min jak koleś na filmiku pokazywał dokładnie w tym samym silniku, nie zrobiłem tego sam bo potrzebny kanał

liczę mu 300 za wymianę poduszek i 200 za alternator, 100 za wymianę śrub przy mocowaniu wydechu, dostanie 600zł i jak ma problem to niech idzie do sądu. On mi mówi że ile mu zeszło na szukaniu wycieków których nie znalazł, mówi że to wszystko trwało 10r/h, po 150 za godzinę.

Jeszcze jak tam zawoziłem alternator to na warsztacie było tylko 2 uczniów z zawodówki i co ciekawe oni wymieniali poduszki, co mnie #!$%@? jak będzie dobrze zrobione

ale mnie #!$%@?ł dziad #!$%@?, nie lubię być robiony w #!$%@?. A jak by znalazł te wycieki to by pewnie 5k krzyknął

#mechanikasamochodowa #januszebiznesu
  • 11
@programista15cm: ale co mnie to obchodzi, jak nie ma diagnozy to raczej się nie powinno za to brać kasy? wycieków nie zlokalizował i nie zlikwidował to za co ja mam mu płacić, żeby chociaż to namierzył i powiedział gdzie wyciek ale się nie podejmie to co innego, on se #!$%@? 900pln policzył za szukanie wycieku którego nie znalazł. Byłem tam 1 raz po opiniach z google i wyglądu warsztatu w którym
lukasz-lux - @programista15cm: ale co mnie to obchodzi, jak nie ma diagnozy to raczej...

źródło: Screenshot 2024-02-09 at 22-00-21 mechanik zbiersk - Szukaj w Google

Pobierz
jak nie ma diagnozy to raczej się nie powinno za to brać kasy?


@lukasz-lux: w cywilizowanym swiecie jest tak, ze czlowiek taka prace wykonuje i ma na to jakies dowody, chocby oswiadczenie, ze sprawdzil: to, to, to i to i upewnil sie, ze te elementy nie sa przyczyna problemu. Wtedy placisz za to co zrobiono, a czy robisz dalej sam czy zlecasz to masz pewnosc, ze tego juz nie trzeba robic.