Wpis z mikrobloga

Też wam się wydaje że padliśmy ofiarą propagandy na początku inwazji rusków na ukrainę? żeby nie było też w to wierzyłem

- Rosji miały się skończyć rakiety w ciągu kilku miesięcy
- Putin miał być śmiertelnie chory i zaraz umrzeć
- Putina mieli zaraz odstrzelić FSB/oligarchowie/itp bo wojna im nie na rękę
- Ruskie wojsko miało mieć sam przestarzały rozwalający się sprzęt
- Ruskie dziwiące się że są kible/lodówki na ukrainie
- Ruska gospodarka miała zaraz upaść
- Putin siedzący w bunkrze na syberi bo obawia się że ktoś z jego współpracowników go zabije

A teraz się okazuje że ruska machina wojenna się rozkręca, putin sobie jeździ po całym świecie, robi wywiady, rosja wcale nie upadła a na dodatek knuje atak na kraje bałtyckie i Polskę. Nie ciekawie to wygląda. Czyżby to sama ruska propaganda zrobiła nam taką wodę z mózgu żeby uśpić naszą czujność?

#wojna #rosja #ukraina
  • 6
@Viado: kto padł ten padł, ja nie padłem od początku twierdziłem, że ukraina nic nie odbije i należy ją wspierać aby wynegocjowali dobre warunki pokojowe dla siebie i trzymali rosjan zdala od naszych granic . a te brajki z ukrami w nato czy ue to były aby nakręcić ukrów do walki
no faktycznie była rosja słaba ale ukraina nie wykorzystała tego w pełni podczas odbijania okolic Charkowa


@Aleale2: Powodem ich słabości był wówczas brak mobilizacji i poleganie wyłącznie na armii kadrowej i ochotnikach, po kilku miesiącach taka armia cierpiała na poważne braki w ludziach, ale ruscy ogłosili w końcu mobilizację, gdy zaczęli szybko tracić teren i zatrzymali ukraińską kontrofensywę.
Rosji miały się skończyć rakiety w ciągu kilku miesięcy


@Viado: Mowa była o rezerwach i te w znacznym stopniu uszczuplili, nie strzelają już z taką intensywnością jak na początku wojny, co można bardzo łatwo sobie sprawdzić. To, że niby im się rakiety skończą i nie mieliby czym strzelać to wymyślony chochoł z którym bohatersko później niektórzy walczyli, każdy rozsądny wiedział, że to nigdy nie nastąpi z tego prostego powodu, że ruscy
Też wam się wydaje że padliśmy ofiarą propagandy na początku inwazji rusków na ukrainę? żeby nie było też w to wierzyłem


@Viado: To nie jest problem propagandy, tylko klikania w krzykliwe nagłówki. Sam klikałeś w te nagłówki i nie sprawdzałeś źródeł. A w zasadzie to źródła dyskwalifikują takie informacje od poczatku wojny -

- Rosji miały się skończyć rakiety w ciągu kilku miesięcy


Źródło? Głównie jakieś Wolskie i inny OSINT wyjęty