Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci
pytanie do landlordów, czy kurniki po BK2 maja takie same oblozenie jak przed BK2? bo moj landlord widze ze od miesiace nie moze wynajac fajnego mieszkania w ktorym mieszkalem w nowym bloku z garazem podziemnym. Wydaje mi sie ze przez BK2 kazdy co mądrzejszy #!$%@? z najmu
  • 12
  • Odpowiedz
Wydaje mi sie ze przez BK2 kazdy co mądrzejszy #!$%@? z najmu


@bugzer: dobrze Ci sie wydaje, mam kilku znajomych ktorzy nie planowali zakupu mieszkania ale wzieli byle co zeby tylko nie placic za wynajem
  • Odpowiedz
@bugzer: nie wiem jak dziś, ale w grudniu wystawiłem dwa pokoje po cenie „premium” w wojewódzkim i było spore zainteresowanie. Poszły po 100 więcej niż dałem w ogłoszeniu. FYI
  • Odpowiedz
  • 3
@bugzer ja mam w obserwowanych sąsiednie osiedla w moim mieście i moge powiedzieć, że ostatni raz tak dużą liczbe ogłoszeń wynajmu fajnych mieszkań na wynajem widziałem na początku covidu, jak PiS zamykał lasy.

Niektóre wiszą kilka miesięcy i znikają dopiero jak cena zejdzie w okolice 2,5k. Ostatnie dwa lata praktycznie lista świeciła pustkami. Widać że landlordzi nie chcą chętnie schodzić z cen, ale rynek i gniotąca miniratka ich weryfikuje.

Co ciekawe, coraz
  • Odpowiedz
@bugzer: Nie licząc Covida, to w Waszawie, Krakowie, Wrocławiu na wolumenie ofert najmu, mamy właściwie ATH. W Łodzi landlordzi już się poddali i oferta idzie już na sprzedaż( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Szemiques: A znasz może serwis z danymi OtoDom? Liczba ogłoszeń po jakichś filtrach, zmiany ceny itp.? Bo to że jest więcej na wynajem chyba wiele nie zdziała jak ludzie wierzą (raczej słusznie) że wejdzie BK0% i znowu będzie pompa. Po prostu puste postoi trochę dłużej.
  • Odpowiedz
niższe ROI


@Szemiques: Tyle że czynsz od najemców to dla wielu mała część tego ROI. Większość to wzrost ceny a można śmiało stwierdzić po podejściu i wypowiedziach Krzyśka Dewmana że wejdzie nowa pompka w niedługim czasie.
  • Odpowiedz