Wpis z mikrobloga

Co sądzicie o proteście rolników? Ja z swojej perspektywy uważam, iż to najbardziej roszczeniowa grupa o wiele bardziej niż górnicy. Większość rolników protestujących to są wielkie firmy z sprzętem za miliony, i tylko protestują bo obecnie nie mają co robić ( na polach teraz w zimę się nie pracuję a jeżeli mają zwierzęta to mają pracowników lub wszystko jest zautomatyzowane) a rolnicy biedni już na zachodzie nie występują... Nie wiem jak na wschodzie #protest #rolnictwo #polska
  • 12
iony, i tylko protestują bo obecnie nie mają co robić ( na polach teraz w zimę się nie pracuję a jeżeli mają zwierzęta to mają pracowników lub wszystko jest zautomatyzowane)


@szpecek: xD i tu sie sam zaorałeś, gówno wiesz o rolnictwie a sie wypowiadasz

mam rodzinę rolniczą i widzę co tam się #!$%@? z kasą


@szpecek: to zostań rolnikiem i też #!$%@? z kasą?

Ja z swojej perspektywy uważam, iż
@siodemkaxx: nie zostaniesz u mnie rolnikiem bo nikt ziemi nie sprzedaje także ten a u mnie istnieją jedynie gospodarstwa co mają plus 100 hektarów sama wartość tej ziemi większość ludzi ustawilaby do końca życia a inni muszą brać kredyty na mieszkanie
@szpecek: kto ci bronił wcześniej kupować? jak widać nie sprzedadzą bo pewnie nie ma komu, u mnie w okolicy w lubelskim jest pełno ziemi i całych gospodarstw do kupienia, większość od wielu lat czeka na sprzedaż i chętnych brak
@siodemkaxx: to u mnie na odwrót jak się coś pojawi to wszyscy wiedzą i cena ziemi rolnej dochodzi do wysokości ceny ziemi budowlanej np w okolicy Wrocławia głównie żeby pokazać że się ma kasę ...i wygrał licytacje
@klamkaodokna:

blokujacych ruch palowac a cla wszelkie zniesc na import wszystkiego z kazdego kraju


cła, ograniczenia importowe i wszelkie ograniczenia wynikające z praw własności intelektualnej - wolna amerykanka jak w Somalilandzie i jedziemy z koksem, nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

edit: a co tam się ograniczamy: przepisy prawa pracy, socjalne i odnośnie wynagrodzeń też.

Ja całkowicie popieram urynkowienie gospodarki.
@wiktor2703: młody w wieku 30 lat tak, ale większość rolników ma 50+ i nie odziedziczyli tylko kupowali w tamtych czasach za grosze, bo nie było chętnych nawet w wielu rejonach, każdy mógł kupować
cła, ograniczenia importowe i wszelkie ograniczenia wynikające z praw własności intelektualnej


@eloyard: dokladnie tak, ewentualnie nad patentami mozna sie zastanawiac ale tak max na 6-8 lat a nie 25 czy ile tam jest.

nie wiem jak jest w Somalilandzie (znajomy sie pare dni temu prawie szarpal w londynie z przybyszem z tego dumnego regionu swoja droga), ale socjal i regulacja wynagrodzen jak najbardziej out. kodeks pracy tez zastapic dowolnoscia zawierania umow