Wpis z mikrobloga

Rząd utworzony ledwo 2 miesiące temu dosłownie taplający się i próbujący wyjść z bagniska postawionego przez poprzedników ma natychmiast podjąć decyzję w sprawie CPK wartego 155 MILIARDÓW ZŁOTYCH wierząc na słowo, że akurat ten projekt nie jest skażony przekrętami, czego nie rozumiecie? #bekazpisu #sejm #cpk #polityka
  • 33
  • Odpowiedz
  • 318
@Olek3366 Tylko czy PiS zaczynał z upolitycznionym TK, którego nikt nie uznaje? Mieli problem z upolitycznionym KRS'em? Mieli problem z prezydentem, który mówi, że będzie słał wszystko do TK? Mieli problem z upolitycznioną prokuraturą, która działała pod dyktando jednego ministra? Mieli problem z tym że poprzednia władza ich masowo podsłuchiwała?

I możnaby tak wymieniać dalej... Żeby zrobić remont, trzeba najpierw wyplewić wszystkie insekty
  • Odpowiedz
@Olek3366 Dali dwóch sędziów więcej, a nowy sejm sobie przepchał 5 swoich.
I żeby nie było zgrzytu to PAD przyjął ślubowania w noc przed orzeczeniem TK, bo wiedział, że to co robi jest bezprawne.
  • Odpowiedz
  • 11
@Olek3366 Tylko że legalny jeszcze wtedy, stary skład TK, uznał że trzech sędziów zostało wybranych prawidłowo i prezydent musi przyjąć ich ślubowanie.
A że tego nie zrobił, to po dziś dzień wyroki TK są i będą podważane.
  • Odpowiedz
@Bashful a ja powiem tak gdyby PO się nie bawiło z TK to by pewnie PiS by dał se spokój.. dzisiejszy TK jest dla mnie legalny tak samo jak TK PO i to samo z KRS. Z resztą Gasiuk Pihowicz pobiera hajsy z KRSu a pierwsza krzyczy NeoKRS
  • Odpowiedz
@Olek3366 Żeby PiS nie był tak zachłanny i nie rzucił się od razu na 5 sędziów, to nie byłoby podważania składu.
Zauważ że TK za czasów PO nie był niewłaściwe obsadzony, bo ci sędziowie nie zostali w ogóle zaprzysiężeni.
A jeśli chodzi o KRS to czterech posłów i dwóch senatorów zasiada tam prawidłowo. Podważany jest status 15 sędziów, których to PiS sobie wymyślił, że będzie wybierać sejm większością głosów.
  • Odpowiedz
a ja powiem tak gdyby PO się nie bawiło z TK to by pewnie PiS by dał se spokój.. dzisiejszy TK jest dla mnie legalny tak samo jak TK PO


@Olek3366: Pozwolę sobie wyjaśnić krótko to gówno w papierku które wyprodukowałeś

- PO wybrało za dużo sędziów do TK (5 zamiast 3)
- W nocy, przeddzień orzeczenia TK spodziewając się orzeczenia Duda nominował 5 nowych sędziów
- TK orzekł że 3
  • Odpowiedz
Tylko czy PiS zaczynał z upolitycznionym TK,


@Bashful: akurat w kwestii sędziów wybranych do TK PiS zaczynał z burdelem który zostawiło PO, wybierając więcej sędziów niż powinni. PiS zamiast naprawić sytuację to eskalował konflikt, ale w tej kwestii zarzewie zostawiło PO.
  • Odpowiedz
Tylko czy PiS zaczynał z upolitycznionym TK, którego nikt nie uznaje? Mieli problem z upolitycznionym KRS'em?


@Bashful: Jasne, że tak. Kasta sądownicza, kontynuatorka komunistycznego sądownictwa była anty-prawicowa.
Na tym portalu są same dzieciaki, więc nikt nie pamięta lat 2007-2015.
  • Odpowiedz
a ja powiem tak gdyby PO się nie bawiło z TK to by pewnie PiS by dał se spokój


@Olek3366: Yhm, akurat PiS majstrował przy TK już w 2007 roku ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Robiliby to samo z innym pretekstem, tyle.
  • Odpowiedz
Rząd utworzony ledwo 2 miesiące temu dosłownie taplający się i próbujący wyjść z bagniska postawionego przez poprzedników ma natychmiast podjąć decyzję w sprawie CPK wartego 155 MILIARDÓW ZŁOTYCH


@Davvs: no tak, bo lepiej zajac sie pracami domowymi i pigulka dzien po xD
  • Odpowiedz
@Davvs:
Rząd platformerski, który juz 10 lat temu miał własne raporty, że trzeba robić CPK i nadal wszystkie dostępne analizy mówią że CPK jest niezbędne jeśli Polska ma się rozwijać, otóż ten rząd, biednego misia Tuska nie potrafi jasno powiedzieć czy będzie robił CPK... Skoro wszystkie wcześniejsze raporty i analizy rządowe (również POskie) były na TAK, to skąd wątpliwości? Niech Tusk pokaże jakieś raporty na NIE, abyśmy sie mogli odnieść

Tu
  • Odpowiedz