Wpis z mikrobloga

Czy spotkal się ktoś może z tzw pasywnym wzmacniaczem gsm? Antena kierunkowa na zewnątrz, krotki kabel antenowy i antena dookolna wewnątrz. W necie bardzo mało informacji ale coś tam piszą że działa. Zdaję sobie sprawę, że nawet jeśli to najwyżej w pomieszczeniu z antena zewnętrzna. Czy coś takiego ma szansę zadziałać raczej z antena yagi na 800Mhz Czy panelowa na 1800 - 2600Mhz?

Wiem że jest wifi calling ale załóżmy, że mam dużo internetu w telefonie i chce go udostępniać na laptopa.

#gsm #elektronika #pytanie #telefony #siecikomorkowe #play #tmobile #plus #orange
  • 9
@cotozazycie da się pasywnie przekierowywać sygnał jeśli jesteś za przeszkodą ale zawsze ze stratą. Jeśli chcesz wzmocnić słaby sygnał to się nie da bez rrh. Zanim pościli u mnie światłowód to miałem po prostu router wifi z podciągniętą anteną kierunkową na dachu żeby złapać trochę 4g.
@BArtus:

No w teorii antena wewnetrzna wypromieniuje ze stratą tłumienia w kablu więc jeśli antena zewn. ma duży zysk to odliczając tłumienie coś jeszcze zostanie. Sygnał na zewnątrz tak na oko to jakieś 80proc wskazania na pasku w telefonie.
@cotozazycie sprawdź sobie cellmaperem jaka jest siła sygnału. Potem możesz sobię policzyć z zysku anteny i straty na kablu ile będziesz miał na wyjściu. Ale i tak zasięg będziesz miał w sąsiedztwie paru metrów przy antenie dookolnej jak wyjdzie ci minimum 60dbm ༎ຶ⁠⁠༎ຶ
Jakby się tak dało zrobić to mógłbyś ustawiając anteny jedna za drugą stworzyć teoretycznie bezstratny falowód ¯⁠\⁠⁠(⁠ツ⁠)⁠⁠/⁠¯
Niestety w rzeczywistości nawet jak odbierzesz sygnał z anteny kierunkowej o wzmocnieniu powiedzmy 20dbi i przekazujesz na antenę dookulną 10dbi to już w odległości porównywalnej z rozmiarami anteny zostaniesz spadek do wartości sygnału odbieranego przez pierwszą antenę.
Jakbyś połączył dwie anteny kierunkowe to mógłbyś zwiększyć ten dystans ale i tak ostatecznie siła sygnału
BArtus - Jakby się tak dało zrobić to mógłbyś ustawiając anteny jedna za drugą stworz...

źródło: temp_file3776293624095265011

Pobierz