Wpis z mikrobloga

Sztuczna inteligencja na II stopniu na PWR według progów w poprzedniej rekrutacji miała próg punktowy: 74, jeszcze na poprzedniej: 79

Wzór: D * 10 + ŚR + OD
D = ocena na dyplomie (max 5)
ŚR = średnia ocen z przebiegu studiów (max 5)
OD = punkty za kierunek ukończonych studiów lub suma punktów przyznawana za aktywności dodatkowe

Wzór jest podany na stronce: https://irk.usos.pwr.edu.pl/pl/offer/R_2023_2024_ZIMOWA_II/programme/W04-SZTP-000P-OSMW3/?from=registration:R_2023_2024_ZIMOWA_II

Zastanawiam się czy ja czegoś nie rozumiem z tego wzoru czy po prostu rekrutują się tam same omnibusy?
Mając OD = 5, ŚR = 5 i OD = 15 (za studiowanie na informatyce) ma się 70 punktów - nie wierzę, że wszyscy kandydaci (60 osób) dostało punkty za dodatkowe aktywności (max 10 punktów).

Czy może jest tak, że jak informatyka pojawia się w OD w dwóch grupach, mogę zsumować punkty i za informatykę dostanę 25 dodatkowych punktów?
Proszę o burzę mózgów - nie wiem czy w ogóle warto próbować się tam rekrutować...

#pwr #it #studia #magisterka #omnibus
  • 9
  • Odpowiedz
@TiREX: max to chyba 5.5 czyli 55?
Śr też 5.5
OD -> 15 + 10 czyli 25
Czyli max to 85.5.
Mając 5 na dyplomie, średnią 5 i odpowiednie studia mamy 70. Z mojej matmy wynika, że tak, są tam bardzo dobre jednostki.
  • Odpowiedz
@TiREX: kryteria się zmieniły w tym roku. Kiedyś za kierunek studiów było maks 25 punktów, teraz jest to rozbite na 15+10, bo doszły te punkty za publikacje
  • Odpowiedz
@TiREX: Jedynie co mi przyszło do głowy, to że rok temu inaczej był naliczany próg. Ale skoro do rekrutacji biorą pod uwage hackatony i publikacje w czasopismach to się nie dziwię, że jest tak wysoka punktacja.
  • Odpowiedz
  • 0
@DoubleWu: no tak, ale dziwię się, że wszystkie 60 osób miałoby napisane publikacje/brało udział w hackatonach - zwłaszcza, że 2 lata temu o SI nie było wcale głośno. Kolega @Arl0 wyżej wyjaśnił, że za studia można było mieć 25 punktów - co w sumie jest bardziej logiczne dla mnie.
  • Odpowiedz
@TiREX: Jak myślisz o doktoracie, pracy około uczelni, etacie w mocno badawczym zespole albo własnym startupie, to tak. W innym przypadku warto, jeśli nie przeszkadza ci poświęcanie na to ogromnej ilości czasu i nie masz angażującej pracy nie w ai. Nauczyć się można dużo (realnie) i zdobyć fajne znajomości. Jak widzisz się bardziej około ai i chcesz mieć czas na swoje rzeczy, to nie. Ogólnie mocno premiowane jest zaangażowanie ponad wymagania,
  • Odpowiedz
  • 0
@Arl0: ogólnie działam sobie biznesowo, chciałbym podziałać więcej z AI pod kątem startupowym. No, ale tak na dobrą sprawę sprawdzam, bo planowałem iść na marketing - akurat mógłbym wdrażać naukę z zajęć w praktyce, ale za późno zorientowałem się, że nie ma w rekrutacji zimowej nigdzie marketingu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Skoro mówisz, że można się dużo nauczyć - to być może mi się spodoba. Dzięki za
  • Odpowiedz
@TiREX: to są przede wszystkim techniczne studia, z jakimś tam progiem wejścia, ale jak coś działasz sam już, to pewnie to nie problem. Biznesowo to bardziej wyciągniesz kontakty z wrocławskim rynkiem AI i można z pojedynczymi osobami pogadać, które bardziej w tę stronę poszły - jak masz konkretne pomysły/cele to ktoś się pewnie zainteresuje żeby pomóc. Ja tam poszedłem po informatyce, celuję raczej w badawczą pracę i teraz tak krążę między
  • Odpowiedz