Wpis z mikrobloga

Jak coś to od 1 lutego mam robotę. Także najdłuższe bezrobocie w mojej karierze IT - jeden miesiąc ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dostałem koniec końców dwie oferty na ponad 100 wysłanych CV, przypominam jako senior. W obydwu podobna kasa, dużo niższa niż miałem rok temu, ale poszedłem do firmy gdzie mogę robić jako Fullstack (React & Java). Za rok se zmienię i znowu będę klikał za 30k na fakturce.

Jak ktoś chce się przebranżowić albo zostać na samym froncie to nie polecam, bo będzie gorzej niż jest obecnie xD

#programista15k #pracait
  • 16
  • 1
@Sz23_: B2B, z Javy pamiętam składnię i OOP z czasów studiów. W wolnym czasie robię kurs na Udemy.

Generalnie to była pozycja na frontend deverlopera, ale z racji tego, że z końcem stycznia odszedł z zespołu jeden ziomek od backendu to przykazanie jest takie, że ja i drugi frontendowiec mamy się nauczyć Javy. I mnie to cieszy, bo sobie klepie 2-3h coś na froncie, a potem robię kursy z Javy xD
  • 2
@nad__czlowiek:

1. 5 lat expa jako frontendowiec
2. JS, TS, React, React Native, NodeJS
3. Miałem rok temu prawie 2x tyle co teraz. I świadomie zszedłem ze stawki, bo po pierwsze łatwiej wtedy znaleźć coś nowego, a po drugie szukałem też możliwości zmiany stacka, bo moim zdaniem siedzenie na samym froncie jest już zbyt ryzykowne.
  • 0
@Heheszek666: no super, jak gadam z kumplami którzy pracują w IT to też nadal dostają dobre oferty tylko kluczowe są dwie kwestie - po pierwsze nie robią na froncie i po drugie konkurencja jest kilka razy taka jak była jeszcze rok - dwa temu. Idź sobie na rekrutację i zobacz czy cię nie oleja po wysłaniu CV, bo tylu jest kandydatów xD
  • 1
@Oskariat: same w sobie tak, ale mało jest osób na rynku, które będą mogły pisać front, mobilki i backend. A ja będę miał takie kompetencje i o to się rozchodzi. Ewentualnie nawet jak będę musiał to będę aplikował na front i osobno na oferty pod Jave, co mi da większe możliwości.
@majkel88: Widziałem twoje posty wcześniej, gratuluję znalezienia pracy.

Sam mam kumpli frontendowców, którzy szukali pracy i przy podobnym expie klepanie w np. tylko Reactcie im się znudziło. Teraz robią też .net czy właśnie Javę.

Rynek jest dobry dla ogarniaczy, jeśli natomiast jest się po bootcampie, zna się tylko reacta i ma się 2 lata expa to może być ciężko (nie piszę o tobie).
Dostałem koniec końców dwie oferty na ponad 100 wysłanych CV,

Miałem rok temu prawie 2x tyle co teraz. I


@majkel88: ( _) serio?
Kurse no, mi spamują normalnie na LI, osobiście na żadnych jobnoardach nie siedziałem nawet. Ile rozmów technicznych w sumie?