Wpis z mikrobloga

#januszebiznesu #tlustyczwartek #polska

Bylem w piekarni, co czasem sobie kupuje pączki - normalnie kosztują 3,40 zł za sztukę, dzisiaj 4,50 zł ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Oczywiście nie kupiłem niech spada złodziej prywaciarz.
Tylko że to na wiele się nie zda bo każdy kto wchodził i tak brał po kilka, a z tego co widziałem to już im brakowało i pewnie muszą dosmażyć...

Polaczki powiedzcie mi, czemu wy nie macie godności i lubicie być ruchani?
  • 29
@Bombonier: jeśli 1,1 pln uderza cie po kieszeni to ci dołożę.

Jest popyt na dany towar, to ktoś zwiększa się cenę. Normalne. Ale skąd możesz wiedzieć, skoro nie prowadzisz biznesu.
@Bombonier:

O #!$%@?, 1,10 podnieśli cenę xD co za złodzieje #!$%@? xD #!$%@?, że pewnie przez wzmożony ruch też i koszty wzrosły. Rozumiem jakby z 3,4 na 5/6 wzrosło z niczego xD
Czy może jeszcze byś obniżył.


@G06DbT: Tak, na tłusty czwartek się obniża, bo ilość sprzedanych pączków i tak skonczy się dużym zyskiem. Normalna rzecz od 30 lat...aż do teraz, bo polaczków to trzeba ruchać bez wazeliny to wtedy jeszce cię będą bronić.
Tak, na tłusty czwartek się obniża, bo ilość sprzedanych pączków i tak skonczy się dużym zyskiem.


@Bombonier: no jeśli i tak mu brakuje, bo jest wszystko wykupywane, to po co obniżać cenę?

Orłem z ekonomii to nie jesteś.
no jeśli i tak mu brakuje, bo jest wszystko wykupywane, to po co obniżać cenę?


@G06DbT: No i dlatego się pytam czemu polaczki nie mają godności? W żadnym innym kraju tak bezczelne plucie na klientów by nie przeszło, tylko polaczek lubi jak go ruchają.
Widać powiedzenie, że Niemcy lubią niskie ceny, a Polacy nie ma sporo prawdy.
Mogli utrzymać stara cenę. Też byś się rzucał?


@G06DbT: Nie, ale jak podwyższyają w dzień, w kt©óym wiedzą, że sprzedaż będzie większa to już walenie w dupke.
Tak jak mowie, tylko wedlug polaczków przedsiębiorca powinien ich ruchać tylko dlatego bo może, w normalnym kraju przedsiebiorca dba o klienta i jak wie, ze sprzeda duzo to obniza cenę, bo itak zarobi i wyjdzie na więcej niż swoje.