Wpis z mikrobloga

Mircy z #lodz, kupował ktoś w sklepach Telakces telefon? Na OLX się ogłaszają, mają punkt m.in w Manu i Galerii. Piszą, że fabryczna nówka - cenowo wychodzi podobnie jak od najtańszego dostawcy majfrenda unikającego vatu. Tel to iPhone 15, da się naciąć w takim miejscu na jakiegoś wybebeszonego podrabiańca? Czy jeżeli faktycznie będzie nieodpakowany i nieaktywowany, to znaczy że wszystko gra? Otaguje może #iphone to wypowiecie się o podrabiańcach, ja niestety nie w temacie apple a telefon też nie dla mnie więc wolałbym uniknąć późniejszych komplikacji.
  • 7
  • Odpowiedz
@inXe: zapytaj jaką fakturę dostaniesz? Zazwyczaj będzie to marża bo urządzenia są skupowane z rynku lub przewożone tam gdzie taniej niż w PL, może być problem z realizacją gwarancji, z pewnością po 2 latach Autoryzowany Ciebie oleje, pewnie sprzedawca też. Dopilnuj detali
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@Pan_Slon: Głównie pewnie korzysta się z rocznej gwarancji Apple lub ewentualnie jakiegoś ubezpieczenia zewnętrznego. Zresztą od 15 lat, ani ja, ani nikt z najbliższej rodziny nie miał sytuacji gdzie telefon trzeba oddać na gwarancję, także liczę że pierwszy iphone w rodzinie nie zepsuje tej passy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@inXe to nie jest podrabianiec, są to pewnie telefony odnowione przez Apple w ramach reklamacji. Tzw iPhone refurbished. Apple często w ramach napraw gwarancyjnych odsyła takie telefony, które mają pełną gwarancję i jakieś jego wewnętrzne elementy zostały wymienione na nowe. Nie siedzę w tym temacie dokładniej, ale chyba nie są to telefony 1 do 1 względem tych nowych z autoryzowanego źródła.
  • Odpowiedz
@inXe Kupiwalem i sprzedawałem nieraz. Są nowe jeśli w opisie. Używki też brałem. Raz mi się trafił z wadą fabryczną (nowy) i w idream dostałem nowy bez problemu. Polecam również lombard na placu Reymonta. Też kupowałem i sprzedawałem. Specjalizują się w . I też nowe sprzęty mają do wyboru.
  • Odpowiedz