Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #mechanikasamochodowa

Czy ktoś z tu obecnych lub jego znajomych jeździł autem z silnikiem 0,9 TCe 90 km montowanych w Dacii oraz Renówkach i może potwierdzić lub zaprzeczyć, że te silniki nadają się tylko do kosiarki?
Sporo o nich czytałem i opinie są bardzo podzielone.

Jedni twierdza, że silnik wytrzyma 100 tys przebiegu a inni wskazują oferty aut z tym silnikiem i przebiegami po 250 k.
Wiem, że wszystko zależy od tego kto i jak użytkuje samochód, ale chciałem poznać Wasze zdanie.
krossmaker - #motoryzacja #mechanikasamochodowa 

Czy ktoś z tu obecnych lub jego zna...

źródło: temp_file8566414325101966126

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@krossmaker: łojciec takie miał, przeleciał 170k i sprzedał. Z silnikiem nic sie nie działo, olej i filtry co 10k. Elementy zawieszenia były wymieniane ale z silnikiem nic.
  • Odpowiedz
@krossmaker: jeździłem wypożyczonym Clio z tym silnikiem parę lat temu. Co do trwałości nie słyszałem niepokojących sygnałów, wiadomo, że pół bańki bez remontu raczej nie zrobi, ale do 250-300 powinien spokojnie. Dynamika przeciętna, ale możliwe, że moje daily było mocniejsze, a Clio robił za zastępczy. Praca silnika... Niestety nie przepadam za 3 cylindrami, jak komuś to nie przeszkadza to reszta ok ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@krossmaker: tak jak w każdym "wysilonym" silniku - olej zmieniać co 10k km i będzie dobrze. Jak ktoś trzyma się interwałów sugerowanych przez producenta, to szybko taki motor ukatrupi (w sam raz akurat po upłynięciu gwarancji).
  • Odpowiedz
może potwierdzić lub zaprzeczyć, że te silniki nadają się tylko do kosiarki?


@krossmaker: chyba Clio w Traficarach taki ma.
Do miasta się pewnie nadaje, autostradą jak słuchawki założysz pewnie też pojedzie.
Wyprzedzanie tylko pewnie lepiej sobie odpuścić, bo się zestresujesz.

Ogólnie - typowe, powolne, miejskie auto.
  • Odpowiedz
@krossmaker: rodzice mają captura z tym silnikiem od nowości. 60tys km i zero problemów. Leciałem w trasę nim z 5 osobami i sobie radzi. Nie ma co się spodziewać super osiągów. Do miasta rewelacja, na trasy troszkę brakuje.
Na każdy silnik się znajdą "znawcy" Chcesz kupić? Wypożycz na dwa dni i ocenisz. Dacia a Renowka to wielka przepaść. Mam w robocie logana z silnikiem 1.0 (podobnoto ta sama kinstrukcja) I przepaść
  • Odpowiedz