Wpis z mikrobloga

@DamnSon155: Ja miałem z pięć różnych klawiatur mechanicznych i generalnie wszystkie były spoko, jak to ma być pierwsza to bierz cokolwiek, nie ma co tego rozkminiać za bardzo.
@DamnSon155: Jak nie boisz wydać się paru stówek więcej to poszperaj w ofercie firmy Keychron. Klawiaturki full wypas, a niektóre modele kosztują poniżej 500zł. Taki wejściowy model C2 Pro z hot swapem i RGB kosztuje 400zł.

Jak chcesz tenkeyless to jest C1 Pro, ale ja jestem zwolennikiem pełnego układu, C1 Pro i C2 Pro i tak kosztują tyle samo to nie ma sensu płacić więcej za mniej. A numpada możesz potem
@DamnSon155: Chciałbym. Przymierzam się cały czas do zakupu choćby takiego Keychrona V6 na zamiankę mojego Corsaira K70 LUX który jest moim pierwszym, mocno wysłużonym już mechanikiem. Ale pośpiechu nie ma, stary kloc jeszcze zipie to się pożyje.
@DamnSon155: @supra107 Miałem Keychron K3 dwa lata i średnio polecam, mechanizmy i jakość wykonania spoko ale bateria padła po 1,5 roku (na amen, została praca tylko na kablu), przełączanie pomiędzy urządzeniami potrafi świrować a na macu m1 często się calkowicie wywalała - zamieniałem na MX Mechanical Mini Logitecha który jak na razie wygrywa jakością wykonania (ale tylko odrobinę) i obsługą wielu urządzeń (np. nie ma przycisku do zmiany ustawienia klawiatury Win/iOS,
@DamnSon155: A z innych klawiatur (te miałem do grania) to mogę jeszcze ocenić:

Corsair STRAFE (Cherry MX Red, Red LED) - fajna klawiatura, nie mam nic do zarzucenia ale wylałem w nią calutką lampkę wina i nie przeżyła xD Oświetlenie tylko czerwone co było pewnym minusem.

Corsair STRAFE RGB MK.2 - właściwie to samo co wyżej tylko niby lepsze, poza dodatkowymi ledami to nie widziałem różnicy. Wylałem na nią całego browara
@tagan: No ja zalecam OPowi warianty na kablu, a OP zapewne też będzie miał to podhaczone tylko pod peceta z Windowsem, więc te problemy go nie dotyczą. Pyk, kabelek USB i lecimy. ;)
@DamnSon155 ja bym doradził z chęcią, gdybyś tylko napisał czego od klawiatury oczekujesz( )
Podpinam się pod słowami supry - idź na stronę keychrona
Keychron K3


@Ralphs: Szczerze nie mam specjalnych wymagań, siedze od 5 lat na jakims tracerze membarnie i najepsze jest to ze nie chce pasc xD 5 klawiszy juz odpadlo ale de facto wszystko dziala. W tym miesiacu wyminilem calego kompa na AM5, 4080 itp wiec juz sprzet tez sobie zmieniam. Gry typowo singlowe czasem w lola zagram ale kariery esportowej nie zrobie ( ͡~ ͜ʖ ͡°). Cos