Wpis z mikrobloga

#sodastream Dziś podczas nabijania zbiornika dostałem telefon i się zagadałem, nie odpiąłem na czas. Masa gazu dobiła do 550g. Może jebnąć zawór w temperaturze pokojowej? Da się jakoś upuścić trochę gazu? Butla różowa
  • 5
  • Odpowiedz
@maniok: ja to zawsze dobijam do ok 530 i nigdy nic się nie stało. Butle mają zawór bezpieczeństwa i jaki kolwiek nadmiar poprostu się uwalnia automatycznie.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Arkadio88 kiedyś czytałem na reddicie że ktoś na fulla nabitą butlę zostawił latem w bagażniku i jak trzasło to z szyby nie było co zbierać. A ja jak za mocno nabiję to potem ciężko przycisk chodzi na początku. Nie chcę żeby mi się coś zepsuło w maszynce
  • Odpowiedz
@maniok: By spuścić gaz to wciśnij guzik na środku zaworu o jakiś kant, byle nie dłonią, bo sobie ją odmrozisz.
A na przyszłość - wymieniaj butle u Mireczków, nie ma się wówczas takich kłopotów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@mroznykasztan nie po to zainwestowałem w butlę i przejściówkę żeby teraz u kogoś napełniać. Po prostu nauczka na przyszłość. Wystarczy nie odbierać telefonów podczas nabijania
  • Odpowiedz
@maniok: to musiała być jakaś wadliwa. Nadmiar gazu uchodzi przez zawór bezpieczeństwa nawet jak po ogrzaniu zwiększyło się ciśnienie. Co do spuszczania gazu to tak jak pisał kolega wyżej.
  • Odpowiedz