Wpis z mikrobloga

Jak u Was wrażenia po weekendzie otwarcia Kanału Zero? Z racji że leżę chory we wyrze i mam czas oglądać pierdoły, to krótkie subiektywne podsumowanie rewolucji Stanowskiego od czwartku:

- Otwarcie live z Rudzkim to 4h lizania rowa przez kolegę. Nawet widać po Stanowskim było że im dalej w las tym bardziej stawał się zażenowany.
- Prasówka z Raczkiem - nic odkrywczego, ale Raczek to samograj dla sponsorów. Szkoda, że nie sięgnęli po któregoś z młodych twórców YT opowiadających o kinie, którym mogłaby się przydać szersza widownia.
- Felieton wideo od Gwiazdowskiego - w zasadzie jeden z jego wykładów, które od lat powtarza. Nic nowego.
- Wywiad z Dudą. Świetny pomysł, ale jeżeli najciekawszym info z wywiadu z prezydentem jest to, że Stano chce startować na ten urząd to coś poszło nie tak. Poza tym opóźnienie w premierze materiału, więc wnoszę, że jednak nie było "bez cięć" i jakiś edit na polecenie kancelarii wleciał na ostatnie prostej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- Mazurek & Stanowski - tutaj skip, nie jestem w stanie przetrwać tego Studia Yayo. Chociaż to już format, który im się sprawdził wcześniej więc pewnie będzie miał sporą oglądalność.
- Dokument o Wiśniewskim - Temat ciekawy, realizacja fatalna - jednostronny materiał pomijający kluczowe kwestie i technicznie słaby, bez ładu i składu. W zasadzie ciężko po samym materiale powiedzieć o co tam chodzi. Na sekundę pojawiają się jakieś planszę z toną tekstu, jest mowa o zajęciu domu przez komornika, ale nie wiadomo czy na poczet tej sprawy czy innej. Chyba Stanowski też to zauważył, więc po materiale dograna jeszcze rozmowa z reżyserem i dzisiaj kolejny live z Wiśniewskim.
- Trzecie Śniadanie - przecież miała być nowa jakość, bo ludzie odchodzą od TV, a tu mamy format który Meller tłucze od 15lat... Dobór gości chyba rozsierdził Mariuszy z Brighton.
- Wywiad z gen Andrzejczakiem - po tym gościu spodziewałem się wiele tym bardziej że ma być stałym prowadzącym na kanale. Ogromna wiedza, we wcześniejszych wywiadach wyszedł na mega profesjonalistę. Tutaj po prostu wypadł miałko, kluczył jakby nadal był na swojej funkcji i chciał żeby to ktoś inny wytyczał kierunki bądź co bądź polityczne za niego. Trochę mi się skojarzył z Bartosiakiem, który odpowiadając na jedno pytanie w zasadzie sam zadaje kolejne trzy, które zostawia niedopowiedziane w powietrzu jako "wstęp do debaty". Może generał sprawdzi się jako prowadzący rozmowy z gośćmi, ale jako gadająca głowa jest zbyt mało konkretny.
- Tede, Goździalska - Czy to co zobaczyliśmy to już ostateczna forma tego programu? Po co to było? Nieporozumienie, chociaż w Jacku jest giga potencjał.
- Poranek z Wargą - też format już wypracowany w KS. Dobra chemia między prowadzącymi. Ja tam lubiłem sobie od czasu do czasu puszczać ich rozmowy.

Podsumowując. Póki co jest słabo, chociaż sukces wyświetleniowy duży. Zero nowych ciekawych formatów. Ta rewolucyjna ekipa która ma wytyczyć nowy kierunek na polskim YT, to póki co grupa wymemłanych przez TV i wyplutych starych twarzy.
Póki co Stanowski mnie nie przekonał, że ten projekt jest jakoś bardziej przemyślany. Ale będę zerkał i jednak nadal liczę, na coś ciekawego co będzie ich odróżniać od stacji telewizyjnych, jak na przykład ta wielogodzinna debata o CPK. Zobaczymy

#kanalzero #kanalsportowy #polskiyoutube
Amatorro - Jak u Was wrażenia po weekendzie otwarcia Kanału Zero? Z racji że leżę cho...

źródło: image

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@Amatorro: Wszystkich nie widziałem, ale:

- widać, że mimo wszystko kanał będzie ciągnąć Stanowski
- Andrzejczak powinien być mocną stroną
- Raczek bardzo słaby format, ale pewnie się obroni, gdyż tematy filmowe zawsze mają wzięcie
- Meller i Gwiadowski na tę chwilę rokują do wypadnięcia z kanału. Albo zajdą tam gruntowne zmiany, albo lada moment się z nimi pożegnamy.
  • Odpowiedz
@Amatorro Bardzo słabo, nic co by mnie interesowało, no ale Zero ma algorytm o swojej stronie więc jeszcze nie widać słabych punktów. To się jednak z czasem zmieni.
  • Odpowiedz