Wpis z mikrobloga

Mirki, chciałbym zasięgnąć waszej opinii (szczególnie osoby, która jest obok) a może brałą na takich warunkach kredyt hipoteczny.
Otóż, zarobki.
I osoba : 12500 netto UOP, czas nieokreślony,
II osoba (żona) 3550 netto UOP, umowa na rok (druga, podobno następna na stałe, okaże się w styczniu 2025),

Posiadamy kredyty gotówkowe (sporo przez sytuacje rodzinne i problemy bliskich, a konkretnie najbliższych którym trzeba było pomóc)
I osoba : 4200 suma rat,
II osoba : 1200 suma rat.
Razem : 5400 miesięcznie na dwie osoby.

Wynajmujemy mieszkanie za 3300 miesięcznie, fajnie by było ratę płacić niż komuś opłacać.

I teraz pytania, które przychodzą nam do głowy :
1. Posiadamy ok. 40 000 oszczędności (w rejonie, którym sprawdzaliśmy mieszkania dało by rade coś znaleźć lecz na 10% wkład) czy ktoś z was otrzymał taki kredyt 10% wkładem? Czy generalnie to jest niemożliwe i się nie nastawiać?
2. Jeżeli mamy takie raty to obawiamy się automatycznej odmowy każdego z banków, może kogoś znacie albo sami mieliście takie raty i wam się udało uzyskać kredyt?
3. Zastanawialiśmy się czy w takiej sytuacji jest sens starać się o taki kredyt, ponieważ żona ma drugą umowę na rok u swojego pracodawcy, a dodatkowo czy ona nie obniża mi zdolność o ile z takimi ratami mogę dostać nawet sam kredyt?

Z góry dziękuje, jeżeli ktoś coś poradzi, i liczę na jakieś porady lub po prostu uświadomienie czy jest sens próbować.

#kredythipoteczny #nieruchomosci
  • 24
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@kozerus: dla mnie czekać do czerwca nawet będzie na plus, bardzo możliwe, że w maju będę miał przypływ gotówki dosyć spory i do tego czasu zbije raty
  • Odpowiedz
@NUkz: Dobry doradca wg mnie będzie w stanie coś tutaj ulepić. @marcpol


@DeoLawson: Dziękuję za polecenie :)

1. Posiadamy ok. 40 000 oszczędności (w rejonie, którym sprawdzaliśmy mieszkania dało by rade coś znaleźć lecz na 10% wkład) czy ktoś z was otrzymał taki kredyt 10% wkładem? Czy generalnie to jest niemożliwe i się nie nastawiać?


@NUkz: 10% wkładu jest akceptowane przez część banków. Oczywiście 20% daje znacznie większe możliwości
  • Odpowiedz