Wpis z mikrobloga

@Socah: od łokcia w dół, na dłoni głownie środkowy, serdeczny i mały palec.
Już kiedyś tak miałam i przeszło, teraz wróciło i jest prawie co noc. Trudno określić dokładnie kiedy się zaczęło, ale w dużym stopniu łącze to z rozpoczęciem ćwiczeń. Na pewno przed tym nie było tak. Chyba im bardziej przetrenowane mam ręce, tym częściej się to pojawia. O ile to w ogóle może zależeć od ćwiczeń :/
@kocham_wykopka dobra mała, to może być:
Zespół cieśni nadgarstka, sprawdź sobie czy ćwiczenie pomoże: Wyprostuj rękę w łokciu, stronę grzbietową dłoni skieruj ku górze. Drugą ręką chwyć za wszystkie palce i odginaj do dołu, stopniowo zwiększaj nacisk- do momentu aż poczujesz rozciąganie. Wytrzymaj 10 s i zmiana ręki.

Również może być rodzaj neuropatii obwodowej, w tym wypadku proponuje witaminki na układ nerwowy, a najbardziej lubią one witaminki z grupy B. Jesz mięso?
@kocham_wykopka: Miałem coś podobnego, w ubiegłym miesiącu, po ciężkim obozie treningowym, a że jestem po 40stce, to zawsze coś się popsuje. Główna przyczyną był odcinek szyjny kręgosłupa, a jednym ze skutków zblokowany układ nerwowy. Pomógł fizjoterapeuta. Kręgosłup mi ponastawiał, układ nerwowy pobudził akupunkturą i jest lepiej.

Może to być też jak pisze kolega powyżej zespół cieśni nadgarstka. Wtedy z czasem konieczna może być operacja nerwu.
@Socah: Dziękuje za tak długa odpowiedź (ʘʘ).
Takie ćwiczenia rozciągające nadgarstków robię przy każdej rozgrzewce w sumie. Rozciągam je we wszystkie strony, no i i tak drętwieją.

Mięso jem, z suplementami mi słabo idzie, ale wrzucę sobie teraz to B. W domu mam tylko B5, także popatrzę za 6.

Wiem, że mam słabą pozycje do spania, bo niezależnie od tego jak zasnę, zawsze budzę się na brzuchu,
@kocham_wykopka

Uderz w Olimp Multisport, koło złotówki wyjdzie dziennie. Jak nie zobaczysz zmian po miesiącu, polecam sprawdzić kręgosłup. Nie trzeba odczuwać bólu, żeby mieć problem z nerwami.

Mi osobiście drętwieją palce u rąk, najczęściej od niniejszego do środkowego - kiedy siedzę z telefonem mając zgięte ręcę w łokciach. W nocy nie mam takich dolegliwości.

Jak witaminki nie pomogą i ćwiczenia na rozciąganie, warto iść do lekarza.