Wpis z mikrobloga

@Adamfabiarz: Ja tak nie potrafię. Nudzi mnie taka jazda. Ostatnio jak jechałem do włoch to co 3 godziny musiałem przespać się na około 20 minut. Fakt że w żadną stronę jadąć nie byłem do końca wypoczęty
@bidzej: Prawilna Fabia 1.0 MPI. Regularnie robię trasy po kilkaset km. Przejeżdżam miesięcznie co najmniej 2000 km, a zdarza się po 2500 - 3000 km, z czego tylko 10 - kilkanaście % przebiegu po mieście.
@assninja: Ta i zapłaciłnym pewnie 2 - 2.5 x więcej za paliwo. A i tak na tej trasie co jechałem nie leciałbym cały czas 140, bo to nie była cały czas autostrada, ale też drogi ekspresowe, a do tego wiało, padało. A nawet jakby to było autostrada cały czas to nie da rady dusić non-stop 140 nie zważywszy na cokolwiek, podczas gdy jechać 115 w porywach do 120 da radę przez
@Adamfabiarz: no skąd, w większym silniku masz pewnie takie samo spalanie przy 140 jak fabia przy 120. Auto też będzie bezpieczniejsze, przecież fabia to trumna na kołach.

No i nie liczysz swojego czasu? Jeśli byś płacił 20% więcej ale 20% szybciej dojeżdżał? Mówisz że robisz trasy po 2000km a na tym byś całe godziny oszczędzał. A już w ogóle nie liczysz kwestii zdrowotnych, kręgosłup i dupa będą do wymiany jak będziesz
@assninja: Ale ja już jestem po 30-ce i wszystko super z kręgosłupem i dupą. Choć prawda też, że ćwiczę je.

Nawet jeśli spalanie jest takie samo, to robi różnicę sama różnica w cenie lpg a benzyny lub diesla. A gaz co do reguły nie służy do tego by jeździć na nim ciągle 140, przynajmniej jeśli silnik ma dłużej wytrzymać. Może nie 140 ale tak 130 tą Fabią też mógłbym latać, tyle
@CREATE_USER: Przy prędkościach rzędu 113-115 na prawym / środkowym i chwilowe 118 - 120 na lewym pali mi 6.5 litra gazu + na początkowy rozruch zależnie od pory roku 100 ml benzyny lato, 200 ml jesień / wiosna, 300 - 400 ml łagodna zima, 500 - 750 ml ostra zima.

A na jakichś krajówkach i prędkościach do 90-100 km/h spalanie gazu schodzi gdzisś do 5.7-6.0 dynamicznym trybem i do 5.2 -