Wpis z mikrobloga

@BelkaBec: skrzynka jak skrzynka, jeśli to w miejsce istniejącej bakelitowej z wkręcanymi topikowymi, to ciężko zrobić to jakiś wybitnie lepiej, choć pewnie dało by się popracować nad estetyką. Te wolne ogony od czego?
a tak serio ten brązowy to N z klatki


@Smarek37: to może być N (raczej "zero") z klatki, jeszcze z czasów przedameliniowych, jednolita izolacja by to sugerowała. Ale tak naprawdę, bez dobrania się do tego choćby z próbnikiem, nie da się stwierdzić. bo tam za dużo zagadek jest (choćby ten drugi gruby czarny przewód zaciśnięty w tej samej belce).

@BelkaBec to działa, jest używane? Czy pokazujesz coś, co znalazłeś i boisz
@Jarek_P: tak wiem, że kolorki bywały różne często przewody były zielone. Myślę, że kolega wrzucił coś z neta dla jaj.
Ogólnie instalacja wygląda na typową wielkopłytową 3+1i wymianką topików. Tylko ten ochronny mnie intryguje jeżeli tylko podmianka
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Myślę, że kolega wrzucił coś z neta dla jaj.


@Smarek37: obiektyw google nie znajduje. Zresztą dla jaj to jest za porządne, prędzej by raczej wrzucił coś takiego i pisał, że jak pralkę włącza, to mu telewizor mryga :) Ale nie upieram się, ja z natury łatwowierny jestem, na takie zarzutki się łatwo nabieram.

Ogólnie instalacja wygląda na typową wielkopłytową i wymianką topików


A tu się zgadzam i generalnie pozazdrościć, bo robiłem
Jarek_P - > Myślę, że kolega wrzucił coś z neta dla jaj.

@Smarek37: obiektyw google ...

źródło: 20170826_192324-e1503821578242

Pobierz
@Jarek_P: w wielkiej płycie to mnie zawsze najbardziej wkarwiają przewody zalewane w jednej formie jak trzeba coś sztukować i je rozcinać tak żeby druta nie odsłonić. W dodatku ten plastik wtedy był tak sztywny i nieelastyczny że uj strzela.
, to ciężko zrobić to jakiś wybitnie lepiej,


@Jarek_P: jedna śruba od listwy N zgubiona, po 2 druty pod jednym zaciskiem, bo po co dłuższą listwę dokupywać, ten gruby jasnobrązowy wygląda jak WZL, ale gdzie jest drugi taki z fazą? I co to jest to grube pierwsze od prawej w listwie N. Czyżby kuchenka elektryczna, a do licznika to idzie juz 2,5? Do tego jeszcze ta taśma izolacyjna, jak faktycznie potrzebna
@Jarek_P: mam, sprawdzę jutro czy jest faza w tym przewodzie. Ten brązowy zaciśnięty po prawej chyba jest w rzeczywistości niebieski tylko ma taką dodatkową otulinę/osłonkę
@Smarek37 Jarek_P to moja skrzyneczka, niedawno kupiłem mieszkanie i zajrzałem co tam siedzi