Wpis z mikrobloga

#metal #postmetal #sludge #postrock
#cultowe (1241/1000)

Novarupta - 11°22.4′N 142°35.5′E z płyty Marine Snow (2020)

A dziś chciałem wam przypomnieć o zespole Novarupta. To solowy projekt znanego z paru wcieleń Alexa Stjernfeldta (np. piękny The Moth Gatherer), który służy tu za mózg instrumentalny. Kręcąc się wokół tematyki marinistycznej, Alex zaprasza do swoich płyt jeszcze mniej znanych wokalistów z niszowych skandynawskich bandów, niejako je promując. Puszczałem pod tagiem jakieś 150 odcinków temu jego drugi krążek, teraz trzeci, kiedyś będzie najulubieńszy debiut.

Naprawdę 2-3 kapele które w ten sposób Novarupta wypromowała, weszły mi do playlist (na czele z Domkraft, by the way). Tu delikatniejsze wcielenie - numer kończący płytę (są dużo mocniejsze), w którym udzielił się za mikrofonem niejaki Arvid Hallgard ze stonerrockowego Greenleaf (xD).

PS. koordynaty z tytułu to oczywiście namiar na Głębie Challengera, najgłębsze zbadane miejsce na kuli ziemskiej pod powierzchnią wody.

------------
#cultowe - tag do śledzenia lub czarnolistowania przez tych którzy followują moją osobę z innych powodów niż muzyka.
Kiedyś przez tysiąc dni postowałem tu piosenki które z różnych względów weszły mi w głowę w ciągu ostatnich 20 lat. Teraz wrzucam już niekoniecznie codziennie rzeczy, które wtedy nie zmieściły się na liście, które mi się przypomniały, lub których słucham aktualnie. W dalszym ciągu szerokopojęty rock, metal, punk i pochodne.
https://rateyourmusic.com/~cultowe
cultofluna - #metal #postmetal #sludge #postrock
#cultowe (1241/1000)

Novarupta -  1...
  • 2
  • Odpowiedz