Wpis z mikrobloga

Co zrobić żeby włosy nie opadały na oczy?
Wiem o lakierze i nigdy nie używałem, jak szybko zaczyna wiązać? Mi po ułożeniu wystarczy ruszać głową żeby fryzura od razu się rozwalała i układała jak sama chce. Czy jak się użyje lakieru fryzurę jeszcze można przeczesać i poprawiać?
Stosuję krem do włosów ale on poza odrobiną ogłady nie daje efektów utrwalających. Efekty są takie że włosy są bardziej matowe i chyba trochę jakby cięższe? W sensie dużo mniej jest swobodnych włosków i tworzą bardziej całość ale dalej bardzo mocno poddają się grawitacji.
Myślałem o jakiejś opasce żeby założyć pod linią włosów, ale sobie próbnie zrobiłem taką opaskę samoróbkę i niestety nie dało efektu.
Okulary są w miarę ok bo włosy nie lecą na oczy tylko na szkła ale biorę wszędzie ze sobą okularów + staram się nie zakładać ich ciągle bo zostają mi po dłuższym czasie ślady na nosie.
Póki jest czapka to jak wychodzę zakładam ją ale przyjdzie kwiecień i czapka pójdzie w odstawkę a jeśli chcę dalej zapuszczać włosy muszę mieć jakąś metodę.
Najgorsza i najlepsza metoda którą odkryłem to kłaść się spać z mokrą głową, włosy potem są ułożone zupełnie losowo i nie tak jakbym ja chciał ale za to do następnego mycia głowy są tak utrwalone że żadne czesanie i przeczesywanie i układanie nie działa, więc jak się układają do góry i w boki to już tak będą do końca dnia i nie opadają jednak estetyki w tym nie ma.
Myślałem o zakładaniu włosów z przodu za ucho ale póki co długość ich jest taka że te z przodu ledwo sięgają za ucho i jak je założę zaraz wypadają, nawet jakby podrosły z 3-4cm to chyba końcówki łatwo zza ucha będą się wysuwały.

Poradzicie coś?
#wlosy #fryzura
  • 7
@Uuroboros: Lakier wiąże w kilka/kilkanaście sekund. Ciężko stwierdzić co będzie najlepsze w twoim przypadku, bo to zależy od rodzaju włosów i sposobu, w jaki chcesz żeby się układały. Ja używam pasty i lakieru, bo u mnie to się najlepiej sprawdza, przy czym ja mam bardzo sztywne i proste włosy.
@Agone: ja mam falowane, z tym kremem co go od miesiąca używam to może też go źle po prostu używam teraz jak o tym myślę. Prosto od fryzjera jak wyszedłem w grudniu to nałożyła mi jakąś pastę fryzjerka ale nie pamiętam co, coś tam mówiła o matującej żebym sobie kupił jak zapytałem. Po wyjściu jak przeczesywałem włosy to one stawiały trochę opór za każdym razem ale mam nawet swoje zdjęcia po
@Uuroboros: Możesz próbować z pastą i zobaczyć jaki będzie efekt, w zależności od tego kupić potem mocniejszą/słabszą. Ewentualnie jeszcze zapytać podczas wizyty u fryzjera, ale zależy jak trafisz, bo mi osobiście nigdy dobrze nie doradzono.
@Uuroboros: Nie znam się na konkretnych produktach, chodzi mi o to, że jak kupisz pastę, to tam masz napisany stopień utrwalenia w ichniejszej skali (najczęściej 5-stopniowej). Jak kupisz 4 i będzie za słaba to kupujesz 5, jak za mocna to 3 itp. Ja używam jakiejś taniej "ekstramocnej" z Auchan.