Wpis z mikrobloga

Jak to jest w koncu z tymi kartami na rynku? Nie obserwuje go od dluuzszego czasu i ni #!$%@? nie wiem o co chodzi xD Teraz mam 1080 i planuje w najblizszym czasie ja wymienic, ale ceny i te wszystkie rtxy, dlssy, fsry mnie wprowadzaja w niemale zamieszanie xD I przede wszystkim ceny: 4060 ma spoko cenę, ale ma tylko 8gb vramu. Od niego lepszy będzie 4070, ale on kosztuje #!$%@? drugie tyle xD a 4070 super tylko 300zł więcej od zwykłej wersji xD no idzie #!$%@?ć. Jeszcze gdzieś wyczytalem ze któryś RX który kosztuje tyle co 4060 ale jest lepszy nawet od 4060 ti xD I caly czas zagwozdka stawiać na rtx i dlss czy na amd (bo nie wiem co ma amd xD fsr chyba? ale to mam tez na swojej karcie wiec idk)

no #!$%@? mnie

#gry #pcmasterrace #komputery #kiciochpyta
  • 9
  • Odpowiedz
@methhod: używane 6700 XT 12GB masz od 1050 zł na allegro, albo używane 6800 XT 16GB za 1700 zł, powyżej słabo się skalują karty jeśli chodzi stosunek cena/wydajność
  • Odpowiedz
@methhod: nie idz w amd doplac pare groszy wiecej do jakiejs karty nvidia, ich technologie sa o wiele bardziej rozbudowane i przyszlosciowe niz to co oferuje amd
  • Odpowiedz
rtx to brand, każda karta obsługuje raytracing, ale nvidia tu jest szybsza, zależy od danej gry o ile, największa (znaczna) różnica jest przy pathtracingu w Cyberpunk 2077 i Alan's Wake 2, wtedy też wizualnie największa różnica jest
dlss - amd ma fsr, które czasem jest porównywalne, a czasem gorsze od dlss (więc średnio gorsze), intel ma xess

Jak będzie więcej gier z pathtracingiem to nvidia byłaby bardziej przyszłościowym wyborem, ale żeby pełni
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.