Wpis z mikrobloga

ciekawy wywiad z sentorem PO, ekspertem ds. energetyki nt. planów rządu, wyjąłem wam rodzynki:

Jakie są najważniejsze wyzwania i zadania w obszarze energetyki nowego koalicyjnego rządu?

>Najszybciej i najsprawniej budowę nowych instalacji rząd będzie mógł realizować w energetyce odnawialnej – energetyce wiatrowej. Równoległe musi to uzupełniać innymi działaniami, takimi jak pracę nad energetyką jądrową


Mały atom, duży atom czy żaden? Czy wszystkie pomysły poprzedniego rządu powinny trafić w tym momencie do kosza?

>Na razie nie ma potwierdzonej i sprawdzonej technologii, która działa już na świecie w ramach tzw. SMR-ów. Co więcej, w stosunku do spółki, która realizowała proces badawczy w Stanach Zjednoczonych, akcjonariusze chcą wytaczać pozwy, bo mówią, że zostali wprowadzeni w błąd, oszukani, a sama spółka jest już dziś właściwie bankrutem.


Oba projekty, jeden z Amerykanami, drugi z Koreańczykami, czy w tej formie, w jakiej one są dzisiaj, powinny zostać, trzeba im się przyjrzeć?

>Projekt realizowany z Amerykanami jest na dużo dalszym etapie[...]Natomiast w przypadku realizacji inwestycji firmowanej przez Koreańczyków, a tak naprawdę który ma być zrealizowany gdzieś na obszarze PAK, mam jedną wątpliwość, o której mówiłem już publicznie. Wątpliwość dotyczy chłodzenia reaktora.


https://www.bankier.pl/wiadomosc/Jestesmy-na-skraju-katastrofy-energetycznej-Sprzedaz-Lotosu-to-najwiekszy-przekret-finansowy-w-historii-Rzeczypospolitej-8688582.html
#gielda #orlen #meczennicypkn #gpw #energetyka #zepak
  • 5