Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Hej, wybieram się na magisterskie na Politechnikę Wrocławską, kierunek o którym myślę to Informatyka Stosowana lub Techniczna. Zrobiłem sobie przerwę po inż. (też informatyka - zupełnie inna uczelnia). Trochę się rozleniwiłem (nie używałem przez ten okres przerwy matematyki, fizyki - a więc będę musiał sobie nadrobić. Z tego co widzę I semestr to tylko wykłady z mat i fiz. Czy na PWr przedmioty na magisterskich są mocno wymagające? Czy jest sporo wymagających sprawozdań na labach? Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenie z wyżej wymienionymi kierunkami to chętnie wysłucham. Dziękuję.
#pwr #it #studia #informatyka #informatykatechniczna #informatykastosowana #magisterka



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Dipolarny
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 6
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Byłem na ITE na mgr. Kilka kursów może i przydatnych, ale oprócz tego masa zapychaczy i to często upierdliwych. Przykład: kurs MIASI - który robi się tylko, bo jeden z prowadzących nauczył się tego robiąc swój doktorat w ubiegłym stuleciu i ma skłonności sadystyczne do uczenia tego...( ͡° ͜ʖ ͡°). Ale trochę pracy i się zaliczy ten kurs.
No i na 1. semestrze jest
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): Dziękuję bardzo za odpowiedź. Chętnie wysłucham jakie specki są względnie łatwe. Z ciekawości czego dot. kurs MIASI? Co do matematyki / fizyki jakie mniej więcej zagadnienia były przerabiane? Szybko sobie ogarnę. Ile osób było na magisterce na roku u Ciebie? Jakaś elektronika była i tego typu rzeczy niskopoziomowe? Dziękuję z góry za odpowiedź :*.

via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Co do MIASI to tu masz to co było na tym kursie na labach ostatnio: http://pawel.gluchowski.staff.iiar.pwr.edu.pl/?page_id=42
Trochę się zmieniło od momentu kiedy ja to miałem, bo teraz jest też UML. Ale logika temporalna i sieci Petriego zostały. Jak trochę przysiądziwsz to do ogarnięcia, szczególnie z materiałami od starszych roczników. Ale z tego co wi dzę na podlinkowej stronie to może pozbędą się tego na co studenci najbardziej narzekali
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): Zapomniałem dopytać. Jakieś rozeznanie między Informatyką Stosowaną a Techniczną posiadasz? Jeden z Mirków na tagu ostatnio, napisał że ponoć studenci Stosowanej narzekali na ilość wykonywanej pracy więc jakoby ITE była lżejsza. Zadania z fizyki są gdzieś ogólnodostępne w sieci? Tak czy siak ukazałeś mi pewne światło, rady dotyczące specjalizacji. Akurat skłaniałbym się mimowolnie przy wyborze ITE na ISK więc super :D. Jeszcze raz wielkie dzięki!

via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Z fizyki z tego co pamiętam nie było zadań do robienia tylko teoria z wykładu.
A co do porównania infy stosowanej do technicznej to nie wiem gdzie jest więcej pracy. Pewnie ciężko to porównać bo prawie nikt nie był na obu, jedynie z opinii ludzi można wywnioskować.