Wpis z mikrobloga

Zastanawia mnie czy jestem lewak czy prawak:
- jestem za wolnym rynkiem ale w pewnych kwestiach powinien by regulowany (SANEPID, ochrona srodowiska, prawa antymonopolowe);
- edukacja powinna byc dostepna dla wszystkich bezkosztowo;
- sluzba zdrowia raczej powinna zostac panstwowa, bylbym nawet za podniesieniem skladek, ale jak ktos chce prywatnie - prosze bardzo;
- podatek progresywny jest ok;
- bezrobotni zdolni do pracy powinni otrzymywac minimalny zasilek wystarczajacy do przezycia;
- religia (chrzescijanstwo) jest fundamentem naszego spoleczenstwa ale jestem za wolnoscia sumienia i wyznania i za rozdzialem kosciola od panstwa;
- pobor do wojska to przezytek ale wojsko powinni sie w spoleczenstwie cieszyc szacunkiem;
- tak samo aborcja powinna byc dozwolona;.
- wszystkie narkotyki powinny byc legalne;
- nie mam nic przeciwko gejom i transom, ale 56 plci to zaburzenie;
- wolnosc slowa to jedno z najwyzszych dobr naszej cywylizacji a tzw. hate speech to po prostu cenzura;
- klimat sie zmienia ale czlowiek ma na to minimalny wplyw, wszelkie dzialania podejmowane w celu zatrzymania globalnego ocieplenia to strata czasu i pieniedzy;
- UE powinna zostac federacja;
- migracja moze byc dobra, ale panstwo musi kontrolowac granice i wiedziec kogo wpuszcza, nieprzystosowani migranci powinni byc deportowani;

#polityka #poglady
  • 8
@Basti91: nie bardzo rozumiem punkt odnośnie globalnego ocieplenia i zmian klimatu? Nie wiem jak można mieć zdanie na temat czegoś co jest udowodnione naukowo. To jakby uznawać za swoje poglądy to, że ziemia jest płaska. A tak pożarnym jesteś pan lewak.