Wpis z mikrobloga

Uzytkownik na reddicie podzielił się kosztami, jakie poniósł na 3-DNIOWY wypad na narty z rodziną (on, żona i dwójka małych dzieci) do jednego z najpopularniejszych resortów w USA.

Prawie 10.000 DOLARÓW XDDDD

no ok, odliczając loty i wynajem auta wychodzi ponad 7k, ale to przecież nadal chora kwota.
Za 7k euro bym miał tydzień albo i więcej balowania w St. Moritz albo królewskie luksusy w Dolomitach, a ten tutaj 3 dni żył na poziomie gówno z octem i tyle wydał.

Przestaję narzekać na alpejskie ceny, serio.
Link do wątku
#narty #snowboard #alpy #usa ##!$%@?
advert - Uzytkownik na reddicie podzielił się kosztami, jakie poniósł na 3-DNIOWY wyp...

źródło: R8ise9s

Pobierz
  • 11
@advert: U nas nie lepiej, 2 osoby, 2 noclegi, 2 dni na stoku, poszło jakieś 1800zł (w tym przepalone niecałe 60l diesla) ¯\(ツ)/¯
Biorąc fajny hotel + przesiedzieć 2 wieczory w knajpie zamiast w pokoju spokojnie można dobić dodatkowe 1500-2000zł
@advert: Tanio już było( ͡° ͜ʖ ͡°)
Gość wybrał "full pakiet", a za to zawsze płaci się więcej (dog boarding 210$xD). Odjąć wypożyczenie sprzętu, instruktora, znaleźć jakiś tańszy nocleg (podejrzewam, że najtańszego nie wybrał, termin) i cena zrobi się zupełnie inna. Nie usprawiedliwiam cen, bo za sam wyciąg w stanach potrafi być cholernie drogim, ale trochę ten rachunek zrobiony pod clickbaita.
Chce mieć tanio to kamper/bus. Dużo
@advert gość wydał na zakupy i knajpę więcej niż za 7 dni za hotel z pełnym wyżywieniem i skipass w Austrii.
Ogólnie jak oglądałem jakieś programy amerykańskie, gdzie były podawane koszty remontów to to był jakiś kosmos.
  • 0
Gość wybrał "full pakiet"

Chce mieć tanio to kamper/bus.

@panmimoskok: 2-BR condo i 3 wyjścia do restauracji to nawet nie stało obok full pakietu ( ͡° ͜ʖ ͡°) a kamper to jest poziom survival, no sorry, ale nie wyobrażam sobie żeby po nartach nie wyleżeć się w cieplym, wygodnym wyrku i nie wziąć długiej, gorącej kąpieli. jak jeżdzę na narty to nie sypiam po hotelach, ale apartament
@Scorpio412 jak to jest ze mnie Alpy zawsze wychodzą drożej. No chyba że porównujesz jakieś free ski na zupkach chińskich, z top sezon, full pakiet, bez rezerwacji w PL. Ja wiem ze warunki górowo/śniegowe są znacznie lepsze ale nie kazdy tegobiczekuje.
Jeździłem ao Austrii na wyjazdy rodzinne jako instruktor, teraz jeżdżę do Bukowiny i potem tak. Pobyt w dobrym hotelu ze spa, instruktorem i animatorem dla dzieciakow i pełnym wyżywienie, do karnet
  • 0
tylko ze on sam tyle pewnie zarabia w miesiac a peweni i wiecej, plus pensja zony.


@lajsta77: mhm, tymczasem rzeczywistość jest taka że mediana wynagrodzeń gospodarstwa domowego to około $75k rocznie, czyli 38k na osobę, co w miesięcznie daje trochę ponad $3k - no przestrzeliłeś trzykrotnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

zresztą napisał w wątku, że nawet raz na rok taki wydatek to dla niego za dużo.