Wpis z mikrobloga

Hej, dwie paczki z wielkiej brytanii dotarly wczoraj do Polski. Po cle zostały wysłane z ładunkiem o tej samej godzinie jednak jedna dotarła do wer niedaleko mnie a druga nadal ma status wysłane z ładunkiem. Czy to normalne w pocztexie? Wątpie, że zostały wysłane innymi pojazdami. Nie zamawiam prawie wcale pocztą ale tutaj niestety się nie dało inaczej bo paczki wysłane royal mail. Dzięki
#pocztapolska #pocztex
  • 8
  • Odpowiedz
@sar3:
Pocztex to tylko paczki krajowe. A co do tych paczek, to część z nich przejmuje GLS (należy on do Royal Mail).
A i jaka usługa (decyduje o tym pierwsza litera nr przesyłki). Nr paczek zaczynają się od E (kurier EMS), C (paczka pocztowa), H (paczka eCommerce, ale Royal Mail chyba tego nie świadczy), Te w Polsce przejmuje GLS (choć mogą wystąpić lokalne wyjątki). Jak nr zaczyna się od L (list
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@pcela: Mi dostarcza pocztex i sie martwie troche o ta paczke co wyszla tak samo jak druga ale nadal nie dotarla do wer
  • Odpowiedz
@sar3:
Pocztex to nazwa usługi kurierskiej Poczty Polskiej w obrocie krajowym. Jej odpowiednikiem w obrocie zagranicznym jest EMS. Fizycznie wozi to ten sam kurier. Pytanie czy nr obu przesyłek zaczynają się od tych samych liter.

Przesyłki z nr zaczynającymi się od PX lub 00X5900773 to przesyłki krajowe, czyli formalnie nadane z Polski. Nie ma możliwości aby RM wysłało paczkę z takim nr do innego kraju.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@pcela: no i tak jak napisałam wyżej jeden dotarł do wer niedaleko mojego miasta a drugi nadal w transporcie. Ten list jest większy od tego, który dotarł do wer. Nie przejmowałabym się tak ale oby dwa listy wyszły o tej samej godzinie wczoraj i to dziwne, że jeden dotarł a drugi nadal nie :(
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
Gls nie wyszukuje tej przesyłki a na stronie poczty rodzaj przesyłki to global express
  • Odpowiedz