Wpis z mikrobloga

jackowi sutrykowi (specjalnie z małej litery) życzę przegranej w wyborach za progi na Ślężnej. Rozumiem, że tam #!$%@? ale mogli zrobić chociażby fotoradar albo częstsze patrole policji a zamiast tego ludzie zwalniają do zera przed tym gownem i cała płynność ruchu na ulicy zaburzona.

Edit: choć jak pan Jacek przegra to Jaros z Zielonymi zrobi ze sleznej ścieżkę rowerową w kolorach tęczy, a wrocławianie są gotowi na to zagłosować.
#wroclaw
  • 41
@Maly_Jasio: Naprawdę wiem jak wygląda ta okolica także nie musisz mi jej pokazywać.

Przecież napisałem jak WÓŁ, że może dla ludzi z Drukarskiej to jest super. Uczniów w 5 jest około 950, nauczycieli 110. Czyli jakies 1160 osób. Ciekawe ile z nich idzie tym skrótem na Drukarską lub na rondo.

Jak już chcesz pokazywać mapę to pokaż jak to wygląda z góry.

Masz:
po jednej stronie
- Liceum
- Park
-
@Bumelante: myślę, że byliby gorsi choćby ze względu na kwestie światopoglądowe lub sposób organizacji samego pisu, którym rządzi autorytatywnie Kaczyński. Nawet jeśli są tam wartościowi ludzie (są??), to na pierdniecie prezesa nagle tracą fragment mózgu i resztki honoru. Także nie planuję dokładać cegiełki do istnienia tego tworu.
O koncie nawet nie mówię, bo ona sama się regularnie grilluje.

Jarka jest pewnym kandydatem czy jego startto tylko pobożne życzenie?
Jaca był z
odległość od pasów zaś powinna być nie mniejszą niż 30m


@Viking-: jakiś czas temu wpadło rozporządzenie i teraz odległość to 10 metrów. Nagle połowa progów w mieście stała się legalna ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Darth_Gohan Ja ci nie mówię, że mają ci nie przeszkadzać :P Moje odczucie to moje odczucie, ale fakt, że niektórzy na nich prawie stają jest irytujący. Zupełnie inna kwestią jest, że te plastikowe są przynajmniej normatywne (te krotkie poprzeczne też, ale dla prędkości 5-8 kmph), a te wylewane z asfaltu (np. na Nyskiej) to często tragedia.
@Viking-: No bo zwyczajnie te progi plastikowe są do dupy i tyle. W części aut jak przez to przejdziesz szybciej niż 20 na godzinę to ci kręgosłup strzeli mimo, że auto wcale nie ma twardego zawieszenia. Po prostu tak zostały zaprojektowane i są wkurzające. Nie wiem jak na Nyskiej bo dawno na niej nie jechałem, ale po stokroć wolę te progi z Pięknej które sa tuż obok niż te gówna plastikowe
@Ogau: ok, to jeden problem z głowy ( ͡° ͜ʖ ͡°) teraz trzeba się przyjrzeć reszcie kandydatów, ale grunt że jestem z największych rozczarowań nie startuje z ramienia wiodących partii, to odsieje głosy tych głosujących na ugrupowanie bez patrzenia na samych kandydatów (stąd potem hieny pokroju Mejzy w rządzie…. )
@Darth_Gohan O Pięknej chyba już pisaliśmy. Te są faktycznie zrobione dobrze i też myślę, że są lepsze od tyk plastikowych wysepek, ale to rzadkość. Generalnie jeśli progi robią na etapie układania nawierzchni to jest ok, ale jak gdzieś dokładają to IMHO lepiej plastiki. Teraz po mrozach w wielu miejscach najazdy się wykruszają i jest tragedia. Jak mam dobry dzień to zdążą się, że robię pod 100 km po mieście i sporo się
Te na śleżnej wciąż nie. Bo to droga wojewódzka


@Viking-: rzeczywiście do obwodnicy śródmiejskiej to jest droga nr 5, a tam też są progi.

No chyba, że i to zmienili


@Viking-: dowiemy się niedługo, bo wysłałem maila do GDDKiA, DSDiK i Ministerstwa Infrastruktury w tej sprawie ( ͡° ͜ʖ ͡°). Wspomniałem co prawda o progach na Wiśniowej, ale to nic nie zmienia, bo i tu, i
@Ogau No jak miałbym taką opcję pewnie też bym ją wykorzystał. Ja niestety zabił bym albo siebie albo kogoś innego ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zawsze możesz wrzucić treść maila i adresy na tag to się ich zaspamuje. Ponad 4k obserwujących daje pewne możliwości ()
@Darth_Gohan: wróciłem niedawno z Berlinia, przejechałem całe miasto autem wzdłuż i wszerz - zadnego progu. Byli też ludzie, co jechali szybciej niż można. Przejścia? Tak jak mówisz - normalnie nie za często przy czym ogromna część sugerowana i czekali przed przejściem. U nas Jacek chce być bardziej zachodni od mieszkańców zachodu i ich burmistrzów, wali progi na głównych ulicach przejazdowych w mieście gdzie pieszych to można naliczyć paru w ciągu dnia.
Zawsze możesz wrzucić treść maila i adresy na tag to się ich zaspamuje


@Viking-: dajmy ludziom spokój póki co. Może któryś urzędnik jednak pracuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)