Wpis z mikrobloga

Mam pomysl, pozycze od ojca miernik cukru we krwi i sprawdze czy picie napojow diet, z aspartamem i acesuflamem zwieksza lub obniza poziom cukru. Czemu i po co? Bo nie ma nawet badan naukowych co by sprawdzily czy slodziki podnosza poziom cukru we krwi.
Jako ze jestem na #intermittentfasting to bede mierzyl cukier 6 godzin po obudzeniu sie i przez ten czas bede pil cole i pare dni zmierze sobie, a potem pare dni wode.
+/- powinno minac 16-18 godzin od jedzenia wtedy
Kilka dni tak sobie sprawdze najpierw cola diet, a potem woda

#dieta #cukrzyca #ciekawostki
  • 17
  • Odpowiedz
@BayzedMan: jak na to wpadles? przeciez sa takie badania, jest ich sporo.

Same slodziki nie zawieraja weglowodanow, wiec nie wplywaja na poziom glukozy. Istnieja tez jakies badania sugerujace wplywem tych substancji na metabolizm glukozy i insuliny, co posrednio moze miec wplyw. Ale jesli nic sie w tej materii nie zmieniło to nie jest to potwierdzone.

Masz jakas zajawke z googla, znajdziesz wiecej: Effects of stevia, aspartame, and sucrose on food intake,
  • Odpowiedz
Effects of stevia, aspartame, and sucrose on food intake, satiety, and postprandial glucose and insulin levels, Low-calorie sweeteners and body weight and composition: a meta-analysis of randomized controlled trials and prospective cohort studies, Anton, S.D., Martin, C.K., Han, H. et al. Effects of stevia, aspartame, and sucrose on food intake, satiety, and postprandial glucose and insulin levels.


@dthprf: Te badanie to kupa z maslem, zmierzyli insuline i cukier po zjedzeniu posilku
  • Odpowiedz
  • 0
@BayzedMan na kanale "Ketokocur" znajdziesz filmy gdzie człowiek na ketozie próbuje różnych słodzików i sprawdza poziom cukru. Na pewno widziałem filmy o coli zero, erytrytolu i malitolu (więc kilka słodzików już sprawdzone). Na ten moment erytrytol wydaje się najlepszy
  • Odpowiedz
@BayzedMan: Oczywiscie, że nie podnoszą. Nie ma tu zadnej wątpliwosci. Ktoś kto twierdzi inaczej jest idiotą. Poza tym jest pełno kanałów na youtube, gdzie ludzie noszący blood sugar monitor, robią testy i udowadniają takie kwestie...
  • Odpowiedz
@BayzedMan: spoko, rob jak uwazasz. Mam po prostu stycznosc z tymi 'debilami' co te badania robia, no i nie jest to takie proste. Wyciagniesz jakies bledne wnioski, uwierzysz w to, a po latach wyjdzie jakis syf i bedzie problem.

Co do tego ze to pijesz, to tez badz ostrozny. Mnie bardziej ciekawia inne badania w kwestii slodzikow, a mianowicie wplyw na zdrowie dlugotrwalego ich stosowania. Jest to ciekawy temat, ale 'debile'
  • Odpowiedz