Wpis z mikrobloga

Nie pytajcie o powód ale potrzebuje nierzucającego się w oczy rozwiązania typu kamera, czujnik które mógłbym zamontować na/w/przed drzwiami, które poinformowało by mnie np. pushem, że ktoś podszedł pod moje drzwi do mieszkania.
Kiedyś słyszałem o wizjerach elektronicznych ale nie wiem czy maja taką funkcję, chociaż gdybym podejżał wcześniej w apce kto przed nimi stoi to bym nawet nie podchodził pod drzwi :D Przy odsłonieniu judasza w mieszkaniu z drugiej strony widać że to zrobiłem i jestem już spalony.
Ma ktoś jakiś pomysł?
#homeassistant #gadzety #mieszkanie #dom #smarthome
  • 14
@alonsoxx: wygląda legitnie tylko z powiadomkami jest info, że trzeba aktywować usługe w chmurze - to wiadomo jednak ciekawe czy jest to płatne. Zastanawia mnie tylko co żona powie i jak to estetycznie rozwiązać żeby doprowadzić tam przewód zasilający :D
@otacon: tj. napisałem wyżej kurcze szkoda że nie mają te judasze baterii wbudowanych bo te kable są okropne wizualnie i kłopotliwe do podłączenia w moim przypadku. Szkoda że nie ma nigdzie info tez o tym czy usługa powiadamiania przez chmure będzie dodatkowo płatna :/