Wpis z mikrobloga

Financial Times: Zełenski odłożył dymisję Załużnego ze względu na rozgłos w mediach.

Amerykańska publikacja wymienia kandydatów na stanowisko Naczelnego Dowódcy Sił Zbrojnych Ukrainy

Potencjalni kandydaci to dowódca ukraińskich sił lądowych Aleksander Syrski i szef wydziału wywiadu wojskowego Kirill Budanow . Obaj są bliscy Zełenskiemu.

https://www.ft.com/content/aa9aacfc-c248-4550-bf28-d79ad4c553cb

#ukraina #wojna #rosja
  • 4
Zdymisjonowanie Załużnego teraz to byłby strzał w dupę dla Zelenskiego, no chyba że sam już chce żeby został przezydentem jednak.


@Abaddon_Profanator: W sumie to nie wiadomo co się stanie. bo nie wiadomo kto podejmował głupie decyzje na froncie. Za mało info aby obrać stronę.
Z jednej strony Zełeński który nie radzi sobie już politycznie
Załużny za to #!$%@?ł ofensywę - a z drugiej strony pojawiały się głosy że on jej nie
@Yurakamisa: nie wiem czy to były jakieś fejki, ale wśród żołnierzy to właśnie załużny miał większe poparcie, latały tu kiedyś obrazki co myślą obywatele ukrainy o poszczególnych personach i to chyba nawet po kontrofensywie, pewosci nie mam
@john_transvolta: zaluzny raczej jest z tych co chciał ratować życie żołnierzy i nie tracić ich w miesnym szturmie jakiego chciały zachodnie dowództwa więc wiadomo że będzie bardziej popularny wśród żołnierzy. Jednak wojna potrzebuje odważnych decyzji w których niestety giną ludzie. Jednak czy zachód ocenił dobrze sytuację tego osobiście nie wiem i z tego co pokazywały media to myślę osobiście że raczej oceniał źle. Dlatego przy tak ograniczonych informacjach kto jest lepszy