Wpis z mikrobloga

Mirki jestem kiepski z #informatyka więc pytam pewnie o jakieś banały

Ale mam internet w Multimedia Internet BIS 600Mb+ i router Archer o taki o https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=archer+c50

Do tej pory nie wnikałem bo byłem zadowolony, ale kupiłem sobie #steamdeck i zacząłem sobie streamować obraz z konsoli. Problem w tym, że w takim Baldurku jest spoko i fajnie się gra, ale włączę coś bardziej dynamicznego to wyczuwalny jest input lag, obraz traci na jakości, a czasem laguje bo traci połączenie. Czytałem na reddicie i tam większość się pałuje do remote play i że niby różnicy nie widać między tv, a deckiem. Sprawdziłem sobie na telefonie prędkość wi-fi jakimś speed testem przeglądarkowym na telefonie i wyszło mi 60-80 mb czyli mało coś xD

I teraz czy problemem jest słaby router czy internet? I co zrobić, żeby było dobrze. Konsola połączona po kablu to routera, wi-fi na steam deck 5GHz


#wifi #internet
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kiedys_Mialem_Fejm: router fakt niezbyt dobry ale ile osób jest w domu? nwet najlepszy router nic nie da jak na chacie jest kilka osób.
jeden odpali pobieranie steama + netflix, ktoś lurkuje po yt, starsi netflix.
  • Odpowiedz
@Kiedys_Mialem_Fejm:
Porty Ethernet 1 port WAN 10/100 Mb/s
4 porty LAN 10/100 Mb/s

Gówniany router. Dziwi mnie po co pakować radio AC1200 i w środku switch który nawet połowy tej prędkości nie ogarnie. Możliwe też ze procesor w routerze nie wyrabia z bridgowaniem wifi i ethernetu, ale 80Mb to pewnie będzie blisko rzeczywistej prędkości przy 100Mb
  • Odpowiedz
@Kiedys_Mialem_Fejm tak trochę po czasie ale też napisze, że mam router, który ma taką przepustowość jak twój, czyli 10/100 i też przez to nie mogę robić streamów z gier na SD, bo za duże lagi.
I też szkoda mi kasy, żeby go zmienic, bo to jak narazie to jedyna rzecz z którą mam problem w tym routerze xd
  • Odpowiedz