Wpis z mikrobloga

Panowie Mirkowie,
Zakładam że są ty jacyś projektanci, powiedzcie mi jakich programów używacie do projektowania rozdzielnic i mniejszych tablic budynkowych?
U mnie w firmie robimy wszystko w autoCAD, ale przy dużej ilości tablic i częstych zmianach można joba dostać. Szukam czegoś co by ułatwiło i usprawniło pracę.
Drugie pytanie, chociaż o tym samym. Często Panie z Hr na linkedin pytają mnie o znajomość E-PLAN i szukam informacji czy urzywacie i polecacie się w to zagłębić?
Z tego co widzę trzeba to odrazu kupić bo pirata raczej się nie da ogarnąć. I pytanie czy warto?
#projektowanie #elektrotechnika #instalacjeelektryczne #cad #eplan
  • 7
@HypnoSq: przecież w autocadzie macie szablony, a jeśli nie szablony to macie autolispa ;) można zapłacić programiście i cyk - napisze wam generator tablic. PS "urzywacie" -> używacie
@HypnoSq: co prawda w innej branży pracuje, ale nie znam już nikogo kto projektuje w typowym cad'zie 2d, nawet najbardziej dziadowski zakład robi w 3d: czyli masz pełną symulację czy to co robisz złoży się w całość, a nawet czy się przy użytkowaniu nie rozdupi, bo masz pełną symulację naprężeni.
Tak samo pewnie ten eplan pozwala na składanie gotowych kostek i symulację czy wszystko działa, a i pewnie schemat połączeń rozrysuje
@HypnoSq: Jak na pełnym wypasie to Eplan ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak trochę mniej to WScad ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak mały budżet to kupujesz nakładkę jak np. polskie CAD Profi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czego byś nie użył, to wlicz w koszt szkolenie, bo bez niego ciężko się ogarnąć w tych programach żeby faktycznie z nich efektywnie korzystać.