Wpis z mikrobloga

#mozilla #it #pomocy

Odpalone mam 3 zakładki w Mozilla. Samo scrollowanie dowolnej strony powoduje skoki zużycia procesora nawet do 90% (większość zużywa przeglądarka), a następnie dochodzi do przerwań systemowych. System się wiesza na kilka sekund, zużycie procesora jest dokładnie na poziomie 13-14% i po chwili wraca do normy. W momencie włączania nowej strony jest najgorzej i praktycznie za każdym razem dochodzi do zawieszenia systemu.

Dzieje się to zwykle po przymusowych aktualizacjach Windows, następnie po jakimś czasie problem znika, przez długi okres jest okej i po kolejnej aktualizacji znowu to samo. Dotyczy to dowolnej przeglądarki. Na Chrome to samo.

Ma ktoś pomysł o co może chodzić? To jest niemożliwe, żebym miał za słaby sprzęt na włączanie 3 zakładek w dowolnej przeglądarce, bo tego problemu jeszcze 1-2 lata temu nie miałem.
WykopekNaPolEtatu - #mozilla #it #pomocy

Odpalone mam 3 zakładki w Mozilla. Samo scr...

źródło: Mozilla

Pobierz
  • 1
@WykopekNaPolEtatu: niestety ff jest ogółem średni. Ale alternatywy są pod innymi względami gorsze ;) jeśli nie zależy ci na historii itp to zrób eksport tego na czym ci zależy (np zakładki), usuń profil i stwórz nowy. Powinno śmigać normalnie.

EDIT: czekaaaj, na innych przeglądarkach tak samo? Nie zwróciłem uwagi. No to muszę się zastanowić, ale wygląda że musisz usunąć wirusa typu "windows" i przejść na linuksa ;) A tak poważnie mówiąc