Wpis z mikrobloga

Hej Mirki!
Co myślicie o:
https://www.olx.pl/d/oferta/kolimator-vortex-sparc-ar-1x22-CID767-IDYqe2F.html?chat=1&isPreviewActive=0
Plus
https://www.olx.pl/d/oferta/vortex-vmx-3t-magnifier-powiekszalnik-CID767-IDYd67E.html?chat=1&isPreviewActive=0&sliderIndex=2
Oba bedą ze sobą współgrać?
Chodzi mi o absolute co witness, żeby przyrządy w grocie zrównały się z kropeczką na kolimatorze :) Niestety nie będę miał za dużo szans aby ładnie przestrzelić broń, a to na pewno skróci czas kalibrowania broni.

Taki zestawik byłby spoko? Akurat dośc fajne ceny są
#pytanie #strzelectwo #strzelnica #pozwolenienabron #bron #wojsko
  • 9
  • Odpowiedz
@Simfecstio:
IMO zestawy koli+powiększalnik są słabym rozwiązaniem, to jednak dwa urządzenia, do tego powiększalnik powiększa też kropkę kolimatora wraz z celem, więc jak kropka bez powiększalnika zasłania odległy cel to razem z powiększalnikiem wciąż będzie go zasłaniać.
Biegówka (LVPO) chyba jest lepszym rozwiązaniem.
A jak od paru lat obserwuję z czym przyjeżdżają zawodnicy na Lekką Piechotę -- to widzę, że coraz mniej osób decyduje się na taki zestaw a biegówki są
  • Odpowiedz
  • 0
@Polinik no właśnie tutaj zdania są mocno podzielone. O ile biegowka lepsza jest na większych dystansach to u mnie głównie strzela się 25-100 metrów. Często wejścia do budynków. Do budynków mam z biegowka wchodzić? Nawet jeśli jest ustawiona bez przybliżenia to i tak raczej słabo. No w jak się da koli przed powiększalnikiem to też powiększy kropkę?
  • Odpowiedz
@Simfecstio: powiekszalnika VMX3T nie polecam, miałem i sprzedałem.
Minusy
- mały eye relief (musisz sie zbliżyć okiem do szkła żeby był pełen obraz)
- montaż na przycisk (musisz przycisnąć przycisk żeby go przechylić do/z osi celowania)
Dużo bardziej odpowiadał mi ten holosun co ci podesłałem kiedyś.

Co do biegówek - pewnie, można na 1x wejść do budynków i nie jest jakoś wybitnie #!$%@? ale zawsze możesz też zamontować kolimator, albo na
jozef-dzierzynski - @Simfecstio: powiekszalnika VMX3T nie polecam, miałem i sprzedałe...

źródło: rda_rzr-offset_razor-hd_mounted_800x

Pobierz
  • Odpowiedz
@Polinik: @Simfecstio dobra, pobawiłem się powiększalnikiem i co do większej kropki - kropka rzeczywiscie jest większa ale i obraz w powiększalniku też więc nie widze różnicy w celowaniu. Gdy celuje bez powiekszalnika najeżdzając kropką w tablice rejestracyjną auta to kropka ją zasłania, tak samo gdy celuje w nią przez powiększalnik.
  • Odpowiedz
@Simfecstio: mam to koli i jest spoko, ma pamięć jasności więc nie musisz za każdym razem ustawiać jeśli jesteś na tym samym obiekcie

co do powiększalnika, to zdania są podzielone, przymierzałem się do biegówki i dla mnie zestaw z powiększalnikiem jest lepszy, z tym że mam powiększalnik x6
  • Odpowiedz
No w jak się da koli przed powiększalnikiem to też powiększy kropkę?


@Simfecstio:
No tak, jak najpierw masz kolimator, a za nim powiększalnik, który powiększa cały obraz to siłą rzeczy powiększa też kropkę.

25-100 metrów. Często wejścia do budynków.


Jak chcesz strzelać na 25 metrów, na 100 metrów i jeszcze wchodzić do budynków i robić CQB a to wszystko opędzlowac jednym kolimatorem to będziesz musiał iść na wiele kompromisów.
Albo to
  • Odpowiedz
Mam Crossfire z tym powiększalnikiem i robi robotę. Strzelam do 25m - powiększalnik na boku. Strzelam na więcej - zakładam powiększalnik. Wystrzelałem z niego 3 miejsce leżąc na lokalnych zawodach w kategorii open przeciwko zawodnikom z protezami i lunetami więc nie jest źle. Ja jestem zadowolony.

Powiększanie kropki nie jest żadnym problemem dla mnie.

Nie ma się co oszukiwać jednak, nie zrobisz w jednym snajperki i karabinka do dynamiki.
  • Odpowiedz