Wpis z mikrobloga

W Biuletynie IPN z grudnia 2007 roku ukazał się artykuł historyka Daniela Wicentego Pospolita twarz SB: Przypadek TW 'Berety', w którym Jan Fijor został wskazany jako tajny współpracownik SB o pseudonimie "Bereta"


@Vealheim: Może do jego wersji trzeb podchodzić z pewną rezerwą
@marcin-: Poczytaj chociażby:

Ja się nigdzie nie rejestrowałem, to ubek mnie zarejestrował. Jeśli w ogóle mnie zarejestrował. Co więcej, to ubek, który mnie do współpracy kaperował podkreślał, że podpisanie lojalki nie jest równoznaczne z byciem szpiclem. Nigdy nie wypierałem się podpisania lojalki. Informowałem o tym na www.fijor.com.


(...)


Pseudonimu nie brałem, ja pseudonim (Bereta) używałem już od 1978 roku. Podpisywałem nim swoje artykuły, zresztą podpisuję je aż do dziś. Można to
@Vealheim: I ty mu wierzysz? Przecież każdy kapuś się tak tłumaczy, a przypominam ci jeszcze że wielki Korwin do którego ludzie powinni się modlić w normalnym kraju był wielkim orędownikiem bezwzględnej lustracji (nie wiem jak jest teraz)
@marcin-:

ty mu wierzysz?


A czemu mam wierzyć autorowi artykułu, który posądza go o współpracę, skoro w swoim tekście nie dowiódł niczego co stoi w sprzeczności z tym co twierdzi Fijor, a autor mógł mieć motyw, żeby zaszkodzić Fijorowi (ten napisał wcześniej artykuł oskarżający IPN)? Poza tym słyszałem trochę na temat działalności IPN od historyka, który stamtąd odszedł. Skoro nie udowodniono mu, że robił coś do czego by się nie przyznawał,
@Vealheim: Biuletyn IPN to dość wiarygodne źródło informacji na ten temat. Myślę, że gdyby facet nie był kapusiem to by poszedł się sądzić, zwłaszcza taki facet. Oczywiście to, że był współpracownikiem nie musi oznaczać od razu że jest czerwonym biznesmenem, który się dorobił na ubeckich układach, wersja ze sprzedawaniem waty cukrowej też może być prawdziwa
@RageKage:

tak z ciekawości to jakim jest tym milionerem? tzn. co za firmy posiada?


Milioner to ktoś kto posiada milion - nie musi mieć żadnych firm i nie musiał ich nigdy posiadać, ale to tak na marginesie. Z tego co wiem ma obecnie jedynie wydawnictwo Fijorr Publi­shing, poza tym jest wiceprezesem ASBIRO.

Nie jestem w stanie przedstawić Ci teraz żadnego wiarygodnego dowodu na temat tego ile pieniędzy posiada. Znajduje się wśród