Wpis z mikrobloga

#koty potrzebuje porady. Obecnie mieszkam na zaawansowanych przedmieściach, ruch praktycznie zaden, same domy, ogródki, lasy i takie klimaty. Jednak to jie dla mnie klimaty i wracam do miasta. I tu pojawia się problem z moim #kot . Wziąłem go 1,5roku temu że schroniska, turbo żywotny, ruchliwy, biega po całej wsi, porzucil kuwetę na rzecz trawy, ogółem przyzwyczaił się do wiejskiego życia. I tak się zastanawiam czy ja mu nie zrobię krzywydy jak go teraz wezmę i zamknę w bloku na 60metrach? Czy są jakieś uspokajacze, coś co pozwoli mu jakoś bezproblemowo przestawić się na bycie kotem domowym? Czy lepiej poszukać sąsiadki która by go przygarnela(tego wolałbym uniknąć, ale jak jemu ma być tak lepiej to też to dopuszxzam). Macie jakieś rady Czy doświadczenia?
andrewasos - #koty potrzebuje porady. Obecnie mieszkam na zaawansowanych przedmieścia...

źródło: 1000001870

Pobierz
  • 8
@szefunc1u: problem jest taki, że on wchodzi i wychodzi oknem, umie pukać w szybę i dopoki mu nie otworze to będzie napieprzal, a ja musze spać :D klamki w drzwiach też potrafi otwierać więc nie mogę go zamknąć w pokoju ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@andrewasos co do uspokajaczy to masz np. tabletki zylkene albo obroże z feromonami uspokajającymi. Ale ja bym generalnie radziła po prostu poświęcać więcej czasu na zabawę z kotem po przeprowadzce, żeby miał jakiś substytut i myślę, że się przyzwyczai. A przynajmniej bedzie bezpieczny i nic go nie zaatakuje czy auto go nie przejedzie. Nie zostawiaj go, zwierzęta się przywiązują do ludzi
@Zepsutetagi: to czyli jest nadzieja. Całe szczęście. Z zabawa problem taki, że ja już teraz z 1,5-2h dziennie latam z wędka czy innyki zabawami :),, a on i tak leci do ziomków na podwórko. Kuwete tak z nielubil, że pomimo 3 w całym domu wolał wychodzic na dwór nawet przy minus 18.
Mam też rozterki bo jeden wet mówi, żeby go nie brac, drugi zeby brac.
@andrewasos jak będzie musiał przejść na zwykłą kuwetę, bo nie będzie mial wyboru, to przejdzie ( ͡° ͜ʖ ͡°). Możesz spróbować zmienić żwirek, może ten co ma mu nie pasuje. Możesz też mu w mieszkaniu zamontować jakieś półki do biegania po ścianach i drzewko. Zawsze to jakaś namiastka wychodzenia z domu. Pytanie też jest takie, czy masz ewentualną osobę, żeby go oddać, jeżeli bierzesz to pod uwagę.
@Zepsutetagi: ma w każdej inny, silikonowy, nentonitowy i drewniany xD
Tak, są chętni, żeby go przejąć, wręcz bym powiedział, że nawet kolejka się po niego ustawia, ale ja takie rozwiązanie traktuje jako ostateczność, jak faktycznie nie będzie umiał się przestawić.
Trochę mnie to przeraża, bo teraz ma 250m domu i nieskończoność na podwórku, zeby mi nie oszalal w tym bloku