Wpis z mikrobloga

Mirki mam mega problem z moim nowym PC.

Wszystko działało pięknie przez około miesiąc, dzisiaj włączam komputer jak zwykle, normalnie się wszystko zaświeciło itd, ale nie ma obrazu. Korzystałem póki co tylko z karty zintegrowanej z procesora, ale podłączyłem też GPU i nic, zmieniłem również ram, włożyłem w inne sloty i dalej czarny ekran.

Zresetowałem BIOS i nic sie nie dzieje.

Jedyne co zauwazylem, że przy starcie komputera miga na płycie głównej czerwone diody, są 4:
- DRAM
- CPU
- VGA
- BOOT

jak działał normalnie to diody się zaświecały i znikały, teraz zauważyłem, że dioda CPU minimalnie mruga przy włączaniu ale nie zapala się w pełni, tak jakby problem był z CPU?

dodam, że korzystam z therlarlight płytki do procesorów na LGA 1700, możę za bardzo przykręcilem albo za słabo?

Co myslicie o tym? Ale póki to sprawdze chce sie Was poradzić, bo może nie bede musiał sciagac chłodzenia.

i5 12600k
ASRock Z790M PG Lightning DDR4
32GB DDR4
RM850x Corsair

#komputery #informatyka #pcmasterrace
  • 34
@Zerp: obyś nie miał racji :D Najwyżej kupię na czas gwarancji i3 14100, bo jest fajna promocja a potem dam zestaw z nową płytą i i3 dziewczynie :D

Jutro odbieram płytę to dam znać :)
@Zerp: @strusmig @JoeBlade

Panowie, przepraszam, że tak spamuję, ale mam jeszcze jedno pytanie.

Czy podłączając mój dysk SSD M2 na którym mam sytem do nowej płyty głównej system się normalnie uruchomi i będę miał jego zawartość (pulpit itd) tak samo jak na starej płycie?

Czy będę musiał na nowo instalować, albo reinstalować(?) Nie chciałbym zgubić wszystkich danych, zapisów przeglądarki, kart, presetów w programach itd
@To_The_Moon: w obrębie tej samej platformy (ten sam procek i ten sam chipset) nie powinno być żadnych problemów z uruchomieniem, czyli krótko mówiąc - wszystko powinno ruszyć "od strzała" i dane będą zachowane :)
@To_The_Moon: ja w takich sytuacjach zawsze formata robilem, wiec szczerze to nie wiem, wydaje mi sie ze moze byc problem bo to jednak inne chipsety, mozesz probowac wejsc wpierw do safemode i odinstalowac wszystkie drivery od mobo jakie znajdziesz
@To_The_Moon: ruszy, nie przejmuj się. Przy pierwszym starcie może być tak, że złapie bluescreena i wystartuje jeszcze raz z opcją autonaprawy, ale ruszy na 99%.

Daj znać jutro czy miałem rację :)
@To_The_Moon: jeśli się okaże, że to faktycznie płyta główna to absolutnie nie reklamuj jej z tytułu gwarancji. Tylko i wyłącznie z tytułu RĘKOJMI i wtedy oczekujesz wymiany towaru na nowy (wolny od wad) lub zwrotu pieniędzy. Rękojmia jest zdecydowanie korzystniejszą formą reklamacji :)
Panowie, przepraszam, że tak spamuję, ale mam jeszcze jedno pytanie.


Czy podłączając mój dysk SSD M2 na którym mam sytem do nowej płyty głównej system się normalnie uruchomi i będę miał jego zawartość (pulpit itd) tak samo jak na starej płycie?


Czy będę musiał na nowo instalować, albo reinstalować(?) Nie chciałbym zgubić wszystkich danych, zapisów przeglądarki, kart, presetów w programach itd


@To_The_Moon: u mnie 1 dysk z win10 i testowanych koło
Na stronie x-kom to promują raczej reklamację do producenta :)


@To_The_Moon: normalka - w sklepach zawsze polecają oddać na gwarancje do producenta bo wtedy sklep jako sprzedawca "umywa się" od odpowiedzialności. Będziesz reklamował sprzęt przez internet i go wysyłał czy załatwiał sprawę w sklepie (stacjonarnie)?

Ogólnie to tak: przywróć płytę do stanu fabrycznego, czyli zdejmij tą płytkę Thermalrighta i zamontuj oryginalny mechanizm z dźwignią. Poza tym, na socket załóż tą plastikową
  • 0
czy zostawić sobie B660 i żądać zwrotu kosztów za Z790, czy jednak sobie ją zostawić, bo w sumie i tak nie bawiłem się w podkręcanie


@To_The_Moon: to już zależy od twoich potrzeb. Praktycznie nie ma żadnego innego wyboru jeśli płyta ma być w rozmiarze mATX, mieć chipset Z790 i obsługiwać pamięci DDR4. Oprócz tego AsRocka jest tylko jeszcze ASUS PRIME Z790M-PLUS D4 i żadna inna płyta.

Także przemyśl sprawę, bo może