Wpis z mikrobloga

via Wykop
  • 1
@m4jk3l: Na celowniku 3 AWSowe

@nad__czlowiek

bo certy AWSowe fajnie wyglądają w CV, tyle i aż tyle. Poza tym przygotwywując się do certów dostajesz dobry ogląda co można, co nie można i jak powinno być co w wielu sytuacjach może być przydatne, sama dokumentacja owszem zawiera te informacje, ale jak się przygotowujesz to masz to skondensowane.
@Need: jak jestęś juniorem to nie ma bata, żebyś zdał certa AWS. Przygotowanie do certa z samej teorii wykujesz, ale bez mocnego siedzenia na codzień w AWS nie ma bata, byś praktycznie zaliczył

Sam AWS mówi, że certy są dla ludzi co minimum 2-3 lata siedzą mocno w AWS. I nie chodzi tutaj o jakieś stawianie EC2, Lambdy, S3 bo to kazdy debil potrafi.

Na egzaminie trzeba umieć poogarniać serwisy od
via Wykop
  • 0
@nad__czlowiek:

zobaczymy, codziennie mam kontakt z AWS praktycznie od 1.5 roku. Póki co ten architect Associate nie wygląda źle i raczej nie jest to dalej poziom ciężkiej sesji na studiach więc nie takie rzeczy się już przechodziło. Poza tym nie chce mi się wierzyć za bardzo w to co mówisz, bo jest pełno ludzi, którzy te certy zdawali zaczynając od zera bez praktycznego doświadczenia w AWS.
którzy te certy zdawali zaczynając od zera bez praktycznego doświadczenia w AWS.


@Need: yyy co? nikt tego nie zdaje bez praktycznego skilla xD

cały reddit jest #!$%@? wpisami:

Get the cert with 0 experience? Not likely. Get a job with a cert and no experience? Not going to happen. No legitimate company is going to hand their network over to someone that has never done the work before. It's also unlikely
@Need: lol przeciez certy associate nie są poważane xD Zaraz pewnie wyskoczysz że cert foundational ma znaczenie xD

Associate nic ci nie dają tylko otwierają drogę do poważanych certów, a liczą się tylko certy specialty i certified

Associate = junior lvl. Tyle warty ten cert co junior w firmie
How much does an AWS Certification exam cost? The AWS Certified Cloud Practitioner exam is 100 USD. Associate-level exams are 150 USD. Professional-level and Specialty exams are 300 USD.

Pomyliło mi się z 1000 PLN