Wpis z mikrobloga

Z tym, że problem migracyjny nie rozwiąże się siłą

@johny-kalesonny: Gwarantuje Ci ze bez problemu rozwiazesz ten "problem" sila.

Jak wreszcie zaczniesz taktotowac nachodzcow w sposob jaki zasluguja. Dopoki nie sa przy przejsciu granicznym to atakuja obcy kraj. Do atakujacych kraj sie strzela.

A co do tych ktorzy juz sa na terenie - nieprzestrzegajacych prawa danego kraju sie pacyfikuje. Sila. A nie tworzy da nich enklawy i strefy no-go.

Kilka miesiecy
Gwarantuje Ci ze bez problemu rozwiazesz ten "problem" sila.


@gorzki99: Absolutnie nie.
Ten problem będzie się też nasilał z powodu zmian klimatycznych, imigrantów będzie co raz więcej. Siła niczego nie zmieni - ludzie nawet przez Białoruś potrafią imigrować.

Poza tym to są przecież #!$%@? ludzie, nie bawmy się proszę w nazistów i nie nazywajmy ludzi "nachodźcami", co "atakują nasz kraj", posrało Cię, chłopie? xD

Druga perspektywa w tym wszystkim jest taka,
Poza tym to są przecież #!$%@? ludzie,


@johny-kalesonny: Wiec jak ludzie niech korzysztaja z przejsc granicznych. Czlowiek rozroznia co to drzwi a co plot. Czlowiek wie ze przez plot sie nie przechodzi a drzwi sluza do wchodzenia.

Kojarzysz roznice miedzy plotem a drzwiami? Co do czego sluzy?

Poza tym u ludzi jest tak ze przestrzega sie prawa gospodarza. Jak nie przestrzegasz to gospodarz Cie wypierdziela z chaty na zbity pysk. Tak
Wiec jak ludzie niech korzysztaja z przejsc granicznych. Czlowiek rozroznia co to drzwi a co plot. Czlowiek wie ze przez plot sie nie przechodzi a drzwi sluza do wchodzenia.


@gorzki99: Zdesperowani ludzie są zdolni do wielu rzeczy. Czy tak też byś mówił do Berlińczyków, że przez płot się nie przechodzi, tylko przez przejście graniczne? To nie jest zero-jedynkowe, a jak dla Ciebie jest, to po prostu uległeś akademii zdroworozsądkowizmu.

a nie
Ale powtarzasz już jakieś kłamstwa o strefach no-go


@johny-kalesonny: Klamstwa? Nie ma czegos takiego w szwecji? WOW.

Powiem Ci tak: Jak w roku 2005/2006 mieszkalem w niemczech i szlismy z moja wieczorem na spacer (ciemno bylo) to widze grupke turasow i zaproponowalem przejscie na druga strone. Moja sie ze mnie zasmiala i idiemy dalej. Grupka sie rozstapila grzecznie "dobry wieczor" zesmy sobie powiedzieli i po temacie (niezle sie zdziwilem bo se
Zacznij od siebie, a potem wymagaj.


@2aVV: No to mi sie akurat udaje. Nie lamie prawa, jak jade do innego kraju uzywam przejscia granicznego i stosuje sie do prawa danego kraju. Wystarczy na poczatek? Nielamanie prawa jest dobrym poczatkiem?
Do atakujacych kraj sie strzela.


@gorzki99: możesz mieć jednak problem ze znalezieniem chętnych do tego strzelania. Żołnierz to nie jest maszyna. Jęsli ma przed sobą nieuzbrojony tłum i jakiś baran o mentalności bolszewickiego komisarza każe mu do tego tłumu strzelać, to nie bądź wcale pewny w którą stronę skieruje sięmlufa.
@slapdash: Zolnierz ma taka robote ze musi wykonywac rozkazy przelozonych.

Oczywiscie ze jest jak piszesz - znajda sie tacy co nie wykonaja rozkazu. Coz... praca na tasmie tez jest praca. Moze nie tak dochodowa jak praca zolnierza ale nadal praca.

Poza tym Mamy XXI wiek. Granic mozna bronic na rozne sposoby.

Clue jest takie zeby pokazac ze nie ma sensu nieuzywac przejscia granicznego bo zostaniesz wylogowany z tego swiata. Jak pokazesz
@gorzki99: @johny-kalesonny Lepiej zapobiegać niż leczyć, to oczywiste. Także musimy zapobiec natężonej imigracji, szczególnie z krajów obcych nam kulturowo, nie wnoszących wartości dodatniej.
Legalnie migrujący doktor, magister z RPA? No czemu nie, w ograniczonej ilości.
Ważne w sprowadzaniu z zagranicy jest też balans płci, co obecnie się nie dzieje.

Osobiście jestem bardziej uprzedzony do muzułmanów arabskich, tak samo jak jestem uprzedzony do cyganów. I żaden cygan nie musiał mnie okraść żeby
Legalnie migrujący doktor, magister z RPA?


@Wynoszony: Ale dlaczego tylko doktor czy magister?

Legalnie migrujacy ma prawo migrowac. Papiery, przejscie graniczne i nie ma tematu. Nie musi byc magistrem czy doktorem. Na przyslowiowej tasmie tez moze pracowac. Utrzymuje sie i przestrzega prawa to czego sie czepiac?
@2aVV: No a z wami tak zawsze. Jak sie argumenty koncza to papa. Bywaj zatem.

No chyba ze pokazes z czym sie nie zgadzasz. Czy z tym ze konwencja genewska promuje lamanie prawa (nie karze za nielegalny wjazd do obcego kraju) czy z tym ze kazdy kraj ma sie prawo bronic przed nielegalnym naruszaniem granic.

Ja chce tylko jednego - przestrzegania prawa a nie atakowania innego kraju. Przyjdz na przejscie, pokaz
Klamstwa? Nie ma czegos takiego w szwecji?


@gorzki99: A to już od dawna powtarzane kłamstwa: https://oko.press/strefy-go-gwalty-przestepstwa-terroryzm-bzdury-szwecja-walczy-fake-newsami-o-imigrantach

Szwedzka ambasada zresztą reagowała na niektóre wypowiedzi polityków, którzy też głosili takie debilizmy

Wciskasz mi ze ja jestem jakis nietolerancyjny. Tak jestem nietolerancyjny w stosunku do kazdego kto lamie prawo


@gorzki99: Wciskam Ci, że wierzysz w kłamstwa i chochoły stawiane przez prawicowych populistów. To jasne, że zdarzają się przypadki przestępstw z udziałem imigrantów (można
Także musimy zapobiec natężonej imigracji, szczególnie z krajów obcych nam kulturowo, nie wnoszących wartości dodatniej.


@Wynoszony: Niestety nie da się tego zrobić, bo zwyczajnie tereny gdzie dużo ludzi aktualnie mieszka nie będą się nadawały do życia dla ludzi za kilkadziesiąt lat. Dodatkowo też fajnie byłoby zlikwidować wojny, ale niestety tego też się nie da zrobić.

Zawsze będą duże masy ludzi, którzy będą chcieli przekraczać granice. Właśnie chodzi o to co możemy
To jasne, że zdarzają się przypadki przestępstw z udziałem imigrantów (można być złośliwym i wskazać np. polskie gangi w UK), ale w przeważającej większości przypadków imigranci przestrzegają prawa.


@johny-kalesonny: Tylko ze nie o tym tu rozmawiamy. Oczywiscie ze w kazdej grupie znajduja sie czarne owce. Wsrod polakow na zachodzie czy ukraincow w pl. Tego nie przeskoczysz. Chodzi o skale.

Szwedzka ambasada zresztą reagowała na niektóre wypowiedzi polityków, którzy też głosili takie