Wpis z mikrobloga

Nieruchomosci-online.pl w swoim najnowszym raporcie wzrost cen wynajmu w 2024 uzasadniają tym, że wzrosną czynsze do spółdzielni.

To oni mają w tych swoich tabelkach i kwotach które tam prezentują wliczony czynsz do spółdzielni?

Co następne, będą wliczać prognozy za prąd, żeby w tabelce się zgadzało?

https://www.nieruchomosci-online.pl/porady/rynek-najmu-w-iv-kwartale-2023-czynsze-urealniaja-sie-do-mozliwosci-lokatorow-ale-bardzo-powoli-29126.html?utm_source=twitter.com&utm_medium=post&utm_campaign=raport-kwartalny&utm_content=najem-w-iv-kwartale-23

#nieruchomosci
pastibox - Nieruchomosci-online.pl w swoim najnowszym raporcie wzrost cen wynajmu w 2...

źródło: temp_file5837480258836935908

Pobierz
  • 6
  • 2
@mickpl bardziej mi chodzi o to, że te opłaty to i tak każdy musi ponieść nawet we własnym mieszkaniu. Zawsze wydawało mi się, że oni te kwoty w tabelkach to prezentują jako odstępne do właściciela, bo jak inaczej liczyć z tego ROI i inne parametry. A tu okazuje się, że te kwoty to jakiś bullshit. Bo może tam być wszystko.
I jak na tej podstawie można coś policzyć, a często to robią,
@pastibox: szczerze to już zgłupiałem jak oni to wszystko robią i liczą xD
Od zawsze było odstępne dla właściciela X + czynsz i na koniec rozliczenie mediów...
ROI wyliczane bez kosztów czynszowych
Jakieś pitolenie zaplecza czynszojadow. Jest cena tzw odestepnego, dodatkowo czynsz do spółdzielni i media. Według tej logiki jak spółdzielnia podnosi czynsz o 100 zł to odstępne też się zwiększa?