Wpis z mikrobloga

#wosp przez 30 ponad lat zebrał 1.75 mld złotych, stanowi to oszałamiające 0.89% budżetu NFZ na rok 2024.
Moim zdaniem WOŚP obecnie stanowi pomnik nieudolności polskich rządów w obszarze służby zdrowia z okresu transformacji.
W skali potrzeb całego kraju kwota zbierana corocznie po prostu nie ma znaczenia, na organizacji tego zarabia po prostu grono osób zebranych wokół organizatora, no bo przecież to wszystko nie jest za darmo robione i dobroczynnie.
#niepopularnaopinia
  • 55
Problem w tym, że NFZ jest w stanie przeżreć każdą ilość dodatkowej kasy bez korzyści dla pacjenta. Tylko głęboka reforma, ale nikt na to nie ma jaj, bo mogłoby się wiązać z przegraną w kolejnych wyborach.


@Antibambino: obiema rencema i nogoma sie pod tym podpisuje. Od kilku komentarzy staram sie pokazac ze winne jest zarzadzanie i system a nie brak kasy. Bo przy takim zarzadzaniu i systemie obojetnie ile kasy bys
Ja #!$%@? aż mnie gotuje ludzie myślą że bez WOŚP by umierali ludzie na ulicach xddddddd


@bandera: Ja #!$%@? az sie gotuje jak widze ze kazdy ma dostep do internetu i moze swoje wysrywy pisac.

Akurat znam dzieciaka ktory przyszedl " troche za wczesnie" na swiat. Tylko dzieki inkubatorowi z serduszkiem zyje.
@Chosen_Fox chodzi mi o pokazanie skali nakładów na służbę zdrowia w Polsce. właścicielami szpitali są samorządy, ale powiedz mi mądralo kto płaci za procedury wykonywane w szpitalach? Coś chyba ten NFZ może mieć do budżetów szpitalnych.
@gorzki99 słuchaj, ja nie bronię niczego, twierdzę tylko, że kraj wielkości Polski stać na każdy potrzebny sprzęt. Skoro stać nas było na coroczne dotowanie telewizji partyjnej kwotą 2 miliardów, to stać nas na każdy sprzęt. Minister zdrowia i rząd powinien się WOŚPu wstydzić.
@jasha: No właśnie płacą za procedury, a nie za wyposażenie szpitali i do tego płacą tak mało, że wszystkie szpitale w Polsce są zadłużone. Dlatego patrzenie na budżet NFZ nie ma sensu, ponieważ to nie oni są odpowiedzialni za zarządzanie szpitalami. Zdecydowanie lepiej patrzeć na Samorządy, które potrafią wywalić miliony na jakieś bezsensowne projekty i dzieła sztuki a szpitale, którymi się zajmują toną w długach i nie mają kasy na podstawowe
twierdzę tylko, że kraj wielkości Polski stać na każdy potrzebny sprzęt.


@jasha: A ja od samego poczatku dyskusji staram sie przekazac ze STAC BY BYLO. Jakby bylo madre zarzadzanie.

Ale jak kase sie przepierdziela na niepotrzebne i drogie procedury to niestety nie stac juz na sprzet. Tu lezy pies pogrzebany.
I czego kłamiesz i manipulujesz?


@WiesniakzPowolania: typie xD przecież to ty manipulujesz i kłamiesz. gdyby nie wpłaty z NFZ i samorządowe, to by sobie te urządzenia na podwórku trzymał, razem z kurami. a do obsługi pewnie wolontariuszy się wysyła. nieładnie tak manipulować.
@WiesniakzPowolania

@jasha: Napierw zmuś państwo żeby łożyło na sprzęt. A potem likwiduj fundację. A z drugiej strony- uj cie powinno obchodzić na co ludzie dobrowolnie zbierają pieniądze. Nie podoba ci się- nie dawaj, nie korzystaj. Proste.

Po co strzępisz ryja i próbujesz obrzydzić instytucję charytatywną ?

Nie podoba się nie czytaj. UJ to mnie obchodzi Twoje zdanie, także idź być pajacem gdzieś indziej.
@gorzki99 no właśnie powstaje pytanie bez jasnej odpowiedzi, a mianowicie co by było gdyby Owsiaka nie było. Bo w Czechach, Słowacji, Niemczech, Słowenii, Włoszech, Francji, Hiszpanii itd Owsiaka nie ma i czy tam dochodzi do problemów ze sprzętem medycznym?
#wosp przez 30 ponad lat zebrał 1.75 mld złotych, stanowi to oszałamiające 0.89% budżetu NFZ na rok 2024.


@jasha: a ile NFZ przekazuje szpitalom na zakup sprzętu? Bo wiesz, że porównujesz wydatki na pensje, utrzymanie infrastruktury, lekarstwa, wyżywienie i zakup sprzętu z samym zakupem sprzętu? Wiesz, czy ci to przez myśl nie przyszło?