Wpis z mikrobloga

Cześć,
Jestem zarejestrowany w urzędzie pracy jako bezrobotny, wiec chwilowo nie pracuje. Przy uzyskiwaniu statusu osoby bezrobotnej, musiałem podpisać oświadczenie ze nie prowadzę żadnej działalności gospodarczej. Chciałbym sprzedać kilka niepotrzebnych rzeczy z domu i nie wiem czy w tej sytuacji mogę to zrobić.
Możecie pomoc ?
Dzięki !
  • 10
@Lodyzlidla co ty wypisujesz o kwocie wolnej od podatku, co to do sprzedaży używanych rzeczy? Zgodnie z ustawą może każdą swoją rzecz która ma ponad pół roku sprzedać i nie musi z tego powodu odprowadzać ani VAT ani podatku dochodowego a ile działanie takie nie na znamiona prowadzenia działalności.
@sberatel: ok pewnie pracujesz jako księgowy lub doradca podatkowy. Dziwne, że gość nie poszedł na jakieś forum tylko pyta na wykopie.

https://www.biznes.gov.pl/pl/portal/00115#12

Poszedłem kiedyś do US aby zapytać się czy ewentualny przelew od rodziców trzeba zgłaszać i czy jest jakiś limit. Wzieli nawet jakiegoś swojego specjalistę. Sami się w tym pogubili i nie potrafili odpowiedzieć na pytanie. Warszawa, okolice roku 2017. Jeden powie tak, drugi powie nie xD