Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci https://www.prawo.pl/biznes/wakacje-kredytowe-w-2024-r-jednak-beda-jest-rzadowy-projekt,524652.html

Obecnie projekt przewiduje, że zawieszenie spłaty kredytu będzie przysługiwało kredytobiorcy znajdującego się w trudnej sytuacji finansowej, gdy średnia arytmetyczna wartości wskaźnika RdD (Rata do Dochodu) w rozumieniu ustawy z 9 października 2015 r. o wsparciu kredytobiorców, za okres ostatnich trzech miesięcy poprzedzających miesiąc złożenia wniosku będzie przekraczać 35 proc.


Tym razem przegrałem w tej loterii xD nadpłaty z poprzednich wakacji i obniżka stóp do 5.75% obniżyły mi ratę w taki sposób że przestałem się kwalifikować xD
  • 12
@DeoLawson: w ustawie jest napisane że chodzi o kredyt mieszkaniowy, raczej nie uda mi się kupić na szybkości nowego nierucha i opchnąć go w przeciągu 3 miesięcy :D kombinowałem z pomijaniem obniżonych kosztów uzyskania przychodu z tytułu praw autorskich ale to również nie wrzuca mnie na ten pułap co trzeba. Musiałbym chyba pójść po obniżkę do pracodawcy a to już niebezpieczna gra xD
@spajdermen: Mam to samo, kombinowałem nawet z PPK, chorobowym i niespełnieniu warunków umowy by dostać karne odsetki. W konsekwencji zamierzam refinansować kredyt w innym banku na lepszych zasadach i nie kombinować.
czyli znowu człowiek myślący, który wykorzystał wk 2023 i nadplacil kredyt dostaje w dup**. Lepiej było przewalić hajs ( ͡º ͜ʖ͡º)

@maryjuszpitagoras: Chcesz przez to powiedzieć, że to, że nie załapał się na pomoc tym, którzy tej pomocy potrzebują, bo tej pomocy nie potrzebuje to źle, bo każdemu należy się tyle samo i #!$%@?, nieważne ile ma hajsu ?
@GOHAN zależy dla kogo źle ( ͡º ͜ʖ͡º) chce tylko powiedzieć, że mając 2 osoby w identycznej sytuacji i jedna rok temu nadplacila kredyt a druga przejadła to dlaczego określamy ta druga osobę jako bardziej potrzebująca niż ta pierwsza?
@maryjuszpitagoras: Bo tak mówi kryterium dochodowe ? A co mają powiedzieć Ci, co 2 lata temu spłacili kredyt nadpłacając ? Dlaczego oni się nie załapali, bo szybciej spłacili a mogli przecież nie nadpłacać
@GOHAN czyli premiuje się ludzi, którzy nie rozsądnie podchodzą do swoich finansów. Czy uważasz, że to w porządku? Ciężko jest określić komu należy się pomóc a komu nie. Nie mówiąc już o tym, że ludzie będą kombinować np jdg, 1/8 etatu, lewe L4 żeby załapać się na dotacje.
@maryjuszpitagoras: No ale przecież ty mówisz o sytuacjach, które zaszły w przeszłości, które jakimś trafem, nie u wszystkich, ale u wąskiej grupy społecznej, która wcześniej mogła skorzystać a teraz nie może, spowodowała tą niemożność. To nie jest tak, że WSZYSCY, którzy mieli wakacje kredytowe w zeszłym roku nie mogą ich mieć teraz. Tylko Ci, którzy akurat byli w tak dobrej sytuacji, że wystarczyło im wakacji zeszłorocznych żeby zejść poniżej progu 30%