Wpis z mikrobloga

Pierwsze sadzonki już zamówione! W tym roku stawiam na minimalizm w swoich grządkach:
- 4x pomidory Kongo F1
- 2x mini papryki Sweet Bells Red
- 4x ogórki F1 Royal razem z fasolką szparagową (z nasion)
- bakłażany (drugie podejście, muszę jeszcze wyszukać sadzonki)
Na przedplon szpinak i sałata. Pomiędzy pomidorami wejdzie jeszcze cebulka. Do tego nasturcje, jako okrywa.
Zielnik ogarnę na bieżąco, zobaczymy co przezimuje.

Z owoców zobaczymy jak przetrwa jeżyna oraz otulone w kącie truskawki i poziomki Rugia.

Z kwiatów zimują mi pelargonie, w tym Rosebud Astrid. Zamówiłam jeszcze 4x Petunia Duble Pink i White. Do tego dwie róże - kilkuletnia Queen Elizabeth, która pięknie się rozrosła i Lady Perfume. Na wiosnę powinnam mieć na rabacie dywan z tulipanów, bo dużo cebulek wrzuciłam do ziemi na jesień. Później posieję smagliczkę nadmorską, bo to wdzięczna i wytrzymała roślina.

Już nie mogę doczekać się sezonu ʘʘ
#ogrod #ogrodnictwo #rosliny #warzywa #kwiaty #zainteresowania #ciemnogrod
ciemnienie - Pierwsze sadzonki już zamówione! W tym roku stawiam na minimalizm w swoi...

źródło: sadzonka-Papryka-mini-czerwona-slodka-Fabryka-Rozsady-Kod-producenta-FR

Pobierz
  • 10
@ciemnienie:

Pomiędzy pomidorami wejdzie jeszcze cebulka.


Gdzieś obiło mi się o uszy że praktykowane jest sadzenie cebuli poprostu w tunelu pomiędzy pomidorami, możesz coś przybliżyć jakie są zalozenia? Ma to jakiś pozytywny wpływ na uprawę?
Ja sobie mięte sądziłem bo nie lubię zapachu zielonych części pomidora, ale uzupełnienie wolnych miejsc cebulą nie brzmi źle.
@Logan00: xD nienawidze tego zapachu, wręcz mnie odrzuca. Co prawda od kiedy nauczyłem się żeby foliaka nie przegrzewać i mam praktycznie całe lato otwartego, plus wentylatory otwarte, to nie ma tragedii ale kiedyś jak zamykałem to nigdy mi się to nie podobało.