Wpis z mikrobloga

A dla mnie realny scenariusz. Tuskowi może się nie chcieć premierowych, a jamo prezydent z PO u władzy miałby dużą kontrolę
#polityka

Donald Tusk chce być prezydentem i wystartuje w wyborach

  • Tak 6.3% (3)
  • Nie 93.8% (45)

Oddanych głosów: 48

  • 15
@Aster1981: No to trzeba będzie głosować na kogoś innego żeby KO z sojusznikami nie mieli oprócz większości w sejmie jeszcze swojego prezydenta i nie przepychali wszystkiego jak to robił PiS.
@Aster1981: Gdzie napisałem, że trzeba głosować na PiS? Nie napisałem. Napisałem tylko, że nie należy głosować na kandydata KO bo koalicja rządząca może wykorzystywać go jak PiS Dudę.
@SzycheU: tzn? No na szczescie nie ma. Choc mamy silne partie czy dzis wrecz grupy partii bo i PiS nie dziala sam i KO to PO+dodatki, jak w kazdym duzym panstwie.

Natomaist w prezydenckich licza sie zawsze dwie wyraznie najsilniejsze partie.
Stad w pierwszej turze masa kandydatow, ale wszyscy poza dwoma faworytami, graja na budowe rozpznawlanosci swojej i swoich partii.

Myslalem ze skoro sie wypowiadasz o polityce to takie podstawy ogarniasz.
@Aster1981: No właśnie jest. Są dwie dominujące partie i ludzie wybierają między nimi, reszta nie będąc w koalicji nie ma szans być u władzy bo większości nie uzyska.
W prezydenckich to samo - koniec końców i tak jest wybór tylko między dwoma.
@SzycheU: no nie, obecnie u wladzy masz koalicje z wielu partii, ktore startowaly w wyborach z 3 blokow/list. Poza koalicja rzadzaca masz jeszcze dwie kolejne, w tym pis bedacy tez blokiem.