Wpis z mikrobloga

@nihily Uwazaj bo masz jakis z dupy voucher za 200 zl dodany, dodales wczesniej karte radeona gdzie byl za darmo, ale jak zostawiasz to zycza sobie 200 zl
  • Odpowiedz
  • 0
Posłuchałem się was Mirasy i zmieniłem tego procka na 7800x3d, ale jakie chłodzenie byście polecili? bo pojęcia na ten temat niestety nie mam ( ͡° ʖ̯ ͡°) i dzięki za ostrzeżenie z tym kuponem XDXDD
nihily - Posłuchałem się was Mirasy i zmieniłem tego procka na 7800x3d, ale jakie chł...

źródło: pcskladak2

Pobierz
  • Odpowiedz
@franaa: Tylko jak OP chce grać w 1080p i ze słabą kartą graficzną, bo będzie miał przewagę w 7800x3d, jeśli jest nastawiony na 1440p i 4K to różnica będzie marginalna między 13600KF, a 7800x3d
  • Odpowiedz
@nihily: https://www.x-kom.pl/p/582375-chlodzenie-procesora-arctic-liquid-freezer-ii-2x120mm.html

To Silver Monkey wywal bo to chiński elektrośmieć. I płytę dobierz pod AM5 bo zostawiłeś od Intela, proc nie pasuje. Np. B650 Riptide z takich tańszych.
@prawilnik Różnica jest taka, że za 2 lata wsadzi sobie nowego procka na AM5 i dalej będzie miał rakietę. A ten socket Intela jest martwy już w tym momencie. Poza tym 7800x3D jest na ten moment najlepszym prockiem do gier.
  • Odpowiedz
  • 0
Właśnie chciałbym pograć w 1440p, bo od 7 lat nie robiłem update sprzętu. Więc to chłodzenie co polecasz dodam (dzięki wielkie za polecenie) i właśnie czy taki sprzęt będzie dobry na 1440p? ten 7800x3d z tą kartą graficzną i cała resztą podzespołów? Dzieki za pomoc!
  • Odpowiedz
@franaa: Mało realne, że za dwa lata wymieni obecny topowy procesor. Najszybciej za 4-5 lat i wtedy do zmiany pójdzie już cały komputer łącznie z płytą główną.
  • Odpowiedz
  • 2
@prawilnik no nie wiem. Dla przykładu jak ktoś kupił Socket AM4 w 2016 roku, czy to z topowym czy zwykłym cepem, to nadal może wsadzić tam najnowsze, bardzo wydajne proce (jak nadchodzący 5700x3d).

AM5 ma podobne perspektywy i wymienianie całości jest po prostu głupotą użytkowników i zawsze sugeruję tępić takie podejście.

#majk3lskladapcty
  • Odpowiedz
  • 0
@majk3l: Hej Majkel, małe pytanko, bo widzę że masz mega wiedzę na te tematy. Czy w tym zestawie co wysłałem zostawiłbyś tę kartę graficzną czy wybrał jakąś inną? A jeśli byś zostawił to czy tę opcje z Gainward czy wybrał inną? Dzięki wielkie za pomoc!
  • Odpowiedz
@nihily: Nada się, ale oprócz tego, że drooogo to dobrze by było jakieś tam drobne zmiany/poprawki wprowadzić. Nawet u mnie by było taniej, a za tani nie jestem :-P

AIO - nie ma potrzeby, chyba, że lubisz ze względów wizualnych.
Chyba najbardziej dysk na jakiś przystający do tej., no i RAMy z EXPO. Trudno będzie te wybrane ustawić na 6800 o ile to w ogóle będzie możliwe.

Aha, jeśli na
  • Odpowiedz