Wpis z mikrobloga

Na 27 lat pozbawienia wolności skazał w czwartek sąd w Petersburgu Darię Triepową, oskarżoną o zabójstwo prokremlowskiego blogera wojennego Władlena Tatarskiego. Sąd uznał, że Triepowa dopuściła się aktu terroru. Jest to najwyższy wyrok we współczesnej Rosji, jaki otrzymała kobieta.


( ͡° ͜ʖ ͡°) Szkoda, że właden zginął. Jakby po zamachu został Bezwladenem na pewno by mu nie zaszkodzilo.

#rosja #wojna #ukraina
  • 4
@Grzesiok: pisałem swego czasu o tym jak koncertowo została poprowadzona przez ukraińskie służby. Do samego wybuchu nie wiedziała że jest zamachowcem.

Mam ambiwalentne uczucia co do tej dziewczyny. Z jednej strony orczyca a z drugiej uczyniła pewne dobro dla świata.
Z jednej strony orczyca


@thorgoth: No nie wiem czy to orczyca:

Według projektu OWD-Info, monitorującego zatrzymania w Rosji, była wśród zatrzymanych przez rosyjską policję za udział w wiecu antywojennym 24 lutego 2022 roku, w pierwszym dniu inwazji zbrojnej Rosji na Ukrainę. Trafiła wówczas na 10 dni do aresztu. Przyjaciółki Darii w rozmowie z rosyjskimi dziennikarzami twierdziły jednak, że "są jej obce radykalne poglądy".

Mąż Darii, Dmitrij Ryłow, jest członkiem Libertariańskiej Partii